EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: 

Výtvarné umění a tanec

- kulatý stůl

Datum konání akce23. 6. 2014 v 16h |  Místo konání akceVeletržní palác NG v Praze

Jste choreograf a pracujete s výtvarnými díly, instalacemi nebo sochami?Jste výtvarník a zajímá Vás propojení výtvarného umění a tance?Tento kulatý stůl je určen právě Vám!

V České republice přibývá projektů, ve kterých se prolíná tanec a vizuální umění. Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA vede už téměř dva roky ve spolupráci s NG v Praze projekt Tanec v galerii. V jeho rámci připravujeme cyklus setkání výtvarníků a choreografů.

Tento první kulatý stů pořádáme také u příležitosti příjezdu kanadské choreografky Marie Chouinard do Veletržního paláce Národní galerie v Praze v rámci festivalu TANEC PRAHA.

Hlavní mluvčí: Martha MOORE, Andrea ROUSOVÁ, Michaela MATYSOVÁ a festival TANEC PRAHA přislíbil také účast hlavní hvězdy letošního festivalu Marie CHOUINARD. Moderuje Marie Kinsky.

Cíl: vyměnit si vzájmně zkušenosti, představit výsledky některých spoluprací a definovat prostor výzkumu, který může být zajímavý v současné době.

Tento první kulatý stůl bude zaměřen na výtvarné umění, problematiku související s multimendiálním uměním si necháme na příští roky.

Na kulatý stůl navazuje projekt Compagnie Marie Chouinard „IN MUSEUM“ v expozici Národní galerie v Praze, Veletržním paláci, 26. 6. 2014 od 10h30 do 13h00.
 

 

Umělci

Martha Moore

Martha Moore Životopis

Absolvovala odborné studium somatických technik na americké univerzitě (Ideokinesie, Feldenkreisova metoda, Body mind centering, Alexander, Suzan Klein, atd.) a velice rychle je propojila v jednu. V průběhu svých studií pracovala pod dohledem Mary Wigman a Kurta Jose, spolupracovala s tanečníky Limón Company, Graham a Cunningham. Od roku 1977 zkoumá různé souvislosti [ ]

Podpora

Kulatý stůl pořádá Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA ve spolupráci s NG v Praze a festivalem TANEC PRAHA za podpory MKČR, SFK a Magistrátu hl.m. Praha.

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.