EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: 

Výzva k přihlášení na Tvořivý příměstský tábor

Rozvoj kreativity a umělecké tvorby pod vedením Tomáše Fingerlanda, Jakuba Folvarčného a Terezy Hradilkové.

Datum konání akce29.6. - 4.7. 2015 |  Místo konání akceŽďár nad Sázavou

Tvořivý příměstský tábor, který je určený dětem od 9 do 15 let, bude plný tance, divadla a hudby. Děti budou pod vedením zkušených českých umělců zkoumat a rozvíjet svou kreativitu a během pěti dní objevovat krásy umění v různých formách.

Tábor je určen jak dětem, které s uměním již nějakou zkušenost mají, i těm, pro které to bude úplně nové dobrodružství. Podle svých preferencí se mohou přihlásit do jedné ze tří skupin zaměřených na tanec, divadlo a hudbu. Tyto skupiny se však budou prolínat, navzájem inspirovat a doplňovat a pro všechny zúčastněné bude hlavním tématem improvizace.

Tábor je jedním z doprovodných programů festivalu KoresponDance 2015, během kterého děti budou mít příležitost prezentovat svou táborovou tvořivost.

Tábor povedou zkušení umělci z ČR s pedagogickou praxí.

TANEC: Tereza Hradilková

Tereza Lenerová Hradilková (1983) se narodila v Praze. Absolvovala Konzervatoř Duncan centre a vystudovala obory současný tanec a divadlo (mime theatre) na Theaterschool v Amsterdamu. V roce 2007 se účastnila vzdělávacího programu Deja Donne Company v Itálii. V současné době žije v Praze a věnuje se tanci, výuce tance a choreografii a to jak v Čechách, tak v zahraničí. Jako tanečnice spolupracovala s Fabianem Chylem (DE), Fabricem Ramalingomem (FR), se skupinou NANOHACH, Kateřinou Stupeckou, Andreou Miltnerovou (GB/CZ), Danielou Kurtz, Státní operou Praha, Claudem Brumachonem (FR, Sergem Ambertem (FR) a dalšími. Kromě toho se věnuje práci na vlastních projektech. Jako lektorka vyučovala například  v rámci projektu Tanec Školám na ZŠ Jarov, dětské studio v divadle Ponec nebo přípravné kurzy ve studiu Dance Perfect.

DIVADLO: Jakub Folvarečný

Jakub Folvarčný je básník, dramatik, režisér a herec v jedné osobě, který žije a tvoří na volné noze. Výsledkem jeho tvorby jsou divadelní představení pro dospělé i pro děti, písně a skladby, scénické básně, divadelní a básnické improvizace. Můžete jej znát z divadel Alfred ve dvoře, Ponec nebo Kavárny Potrvá, ze scény české Slam Poetry, z kapely Střídmí klusáci v kulisách višní, z festivalu Vyšehrátky a z mnoha jiných míst, kde hrál některé ze svých představení překračujících žánry a věkové rozdíly.
 

HUDBA: Tomáš Fingerland

Tomáš Fingerland (*1971) je violoncellista, učitel, mezižánrový hudebník, improvizátor, skladatel. Už během studií na Státní konzervatoři v Teplicích začal vyučovat své vlastní žáky a získávat pedagogickou praxi, která, ačkoliv vychází z tradičních metodik, postupně přechází ve vlastní učitelský přístup. Během výukové hodiny, která jakoby sama byla živým vystoupením umělce, vytváří velmi uvolněný divadelně-hudební projev. Svým příkladem vede žáky k jejich vlastnímu uvolnění a tedy ke stavu, kdy se můžou plně věnovat „už pouze“ hudbě. T. F. se zabývá studiem Bachových svit a patří mezi jedny z nejlepších interpretů J. S. Bacha u nás. 
Jako mezižánrový umělec je zván ke spolupráci na různorodých uměleckých projektech. 
Hrál s mezinárodně oceňovaným tanečním divadlem Farma v jeskyni. Dlouhodobě hraje ve skupině Činna. Hrál v různých orchestrech, v současné době ve Smíchovské komorní filharmonii. Na svých sólových vystoupeních hledá spojnice mezi starou a novou hudbou.

Praktické informace

Cena: 1000 Kč + cena obědů (cca 350 Kč)

Program dne

8:30 – 9:00 příchod na ZUŠ

9:00 – 12:00 dopolední tvorba ve skupinách (v ZUŠ, v areálu zámku nebo ve městě)

12:00 – 12:30 obědová pauza (oběd bude zajištěn v jídelně SPŠ)

poobědová klidová pauza

13:30 – 16:30 odpolední tvůrčí blok

16:30 odchod dětí

pozn.: 29.6. začíná výuka od 14:00 a 30.6. od 10:00.

 

Přihlášky/předprodej

Přihláška je ke stažení ZDE.

Vyplněné přihlášky posílejte podepsané a naskenované na email: rezervace@se-s-ta.cz nebo poštou na adresu: Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, Václavkova 20, 160 00 Praha 6 do 15. 6. 2015. Kapacita tábora je omezena.

Podpora

Ministerstvo kultury ČR, Město Žďár nad Sázavou, Zámek Žďár nad Sázavou, ZUŠ Fr. Drdly ve Žďáře nad Sázavou, Hettich. 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.