EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: archiv

KoresponDance Praha: NEBE / CIEL

česká premiéra

Datum konání akce28. 6. 2016 v 18:00 |  Místo konání akceZámek Trója

Prostor, pohyb, síla, balance, řeč materiálů v působivé scénografii dokonalé kompozice Trojského zámku. To je Jordi Galí a jeho česká premiéra na KoresponDance Praha!!!

NEBE - "Ciel" je představením pro jednoho tanečníka, performera a několik dlouhých štíhlých kmenů stromu. Je současně sólovým vystoupením i typem elementární instalace. Postupným sestavováním kmenů a lan vzniká vysoká a křehká konstrukce, jejíž choreografií se snaží performer, mistrovsky ovládající všechny její části, ukázat jejich poetickou sílu.

Pražská část festivalu KoresponDance 2016 - vystoupení famózního španělského tanečníka Jordi Galího s názvem NEBE. Jordi Galí propojuje tanec s artistikou a originálním využíváním prostoru, pod jeho rukama se na první pohled všední předměty, jako jsou trámy, kameny, žebříky či pneumatiky doslova roztančí a vytvářejí důmyslnou architekturu. Přijďte oslavit příchod léta v krásném prostředí barokních zahrad Zámku Troja a uvidíte, jak dynamický může být vztah lidského těla a různorodých materiálů.

 

Poetická síla prvků křehké konstrukce

Praktické informace

Představení vhodné i pro děti

 

Umělci

Jordi Galí

Jordi Galí Životopis

Narozen 1980. Vystudoval Institut del Teatre de Barcelone ve Španělsku, obor Současný tanec. Jako tanečník, interpret spolupracoval s Emilio Gutiérrez (1997-1999), Wim Vandekeybus (1999-2001), Anne Teresa De Keersmaeker (2001-2003), Lies Pawels (2004-2005) and Maguy Marin (2005-2010). [ ]

Podpora

Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury, MHMP a další

Připravujeme

 8. - 10. 7. 2016 Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla KoresponDance 2016  
Uvidíte taneční a divadelní představení, koncerty i performance nového cirkusu. Zároveň bychom byli rádi, kdybyste si dosytosti užili jedinečnost areálu Zámku Žďár a příjemnou rodinnou atmosféru, ve které se festival ponese. http://www.korespondance.cz/

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.