EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: Dragan Dragin

EVERYTHING IS NICE IN PARADISE

Jean Gaudin, Sebastian Fournier & Žďáráček

Datum konání akce14. 4. 2018 I 19:30 |  Místo konání akcePraha

Inscenace byla v premiéře uvedena a na míru připravena pro mezinárodní festival současného tance KoresponDance 2017. Originální choreografie pracující s hudbou, zpěvem a pohybem měla obrovský divácký úspěch a tak jsme se ji rozhodli přenést do Prahy a představit dalším divákům.

Představení vzniklo původně jako site specific projekt na míru pro festival KoresponDance v návaznosti na již etablovanou spolupráci místních žďárských sborů a festivalových hostů. Tentokrát se realizace ujali francouzští umělci choreograf Jean Gaudin a kontratenor Sébastien Fournier. Společně s dětským pěveckým sborem Žďáráček a profesionálními tanečnicemi Ritou Gobi z Budapešti a Janou Terekovou z Paříže představují konfrontaci smrti s hudbou Jana Dismase Zelenky a se současným tancem. Představují téma ráje, které kontrastuje s industriálním prostředím, kde bude inscenace uvedena.

V představení je propojena klasická barokní partitura s hudbou z filmu Davida Lynche Erasehead z roku 1977. Inscenace je symbiózou tance a zpěvu, kdy dvě tanečnice pomocí vlastního pohybového slovníku představují dva póly energie – černou a bílou. Celé představení se tak opírá o základní ambivalenci dobra a zla, ráje a pekla a života a smrti.

 

Rozsáhlá freska, která vyvřela z hlubin představivosti choreografa Jeana Gaudina.

Program

Koncept a choreografie: Jean Gaudin
Dirigent a zpěv: Sebastien Fournier
Sbor: Žďáráček pod vedenim Pavla Schmidta a Dany Foralové
Scénografie: Marie Gourdain

 

Praktické informace

Délka: 40 minut

Vstupenky: k zakoupení ve Studio Alta

Představení se bude odehrávat venku v prosrtorách Studio Alta. 

Podpora

Představení bude uvedeno ve spolupráci se Studio Alta.

 

Připravujeme

TANEC V GALERII

Cyklus Tanec v galerii charakterizuje interdisciplinární spolupráce mezi tancem a výtvarným uměním, kdy má návštěvník příležitost nahlédnout na výtvarná díla nově a prostřednictvím nezvyklých výrazových prostředků. Projekt je realizován ve spolupráci s Národní galerií v Praze a Galerií hlavního města Prahy od roku 2012, kdy pravidelně několikrát do roka přivádí do aktuálních expozic performery a prostřednictvím pohybu otevírá novou perspektivu a nové zážitky při vnímání konceptuálního či výtvarného díla.

KORESPONDANCE

V létě 2018 se můžete těšit na již šestý ročník objevování současného tance, nového cirkusu a pohybového divadla s umělci z několika kontinentů, s obyvateli Žďáru a za doprovodu výjimečné atmosféry zámeckého areálu Žďár nad Sázavou.

WORK IN PROGRES: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem SESTA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku. Každoročně vznikají na rezidenci jedinečné projekty českých a zahraničních umělců. Na závěr rezidence proběhne tradiční prezentace, která je obzvláště u zahraničních účastníků pravděpodobně jedinou příležitostí vidět jejich práci v Česku.

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.