EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: Dragan Dragin

KoresponDance NA TROJSKÉM ZÁMKU

3 kontinenty – 4 performance – 14 umělců

Datum konání akce27. 6. 2018 |  Místo konání akceTrojský zámek

Přijďte ochutnat festival KoresponDance na Trojský zámek. Čeká na vás bohatý program, festivalová atmosféra a představení kompletního žďárského programu.

Ukázka z hudebního repertoáru Ghana Dance Ensemble

Ghana Dance Ensemble je vlajkovou lodí v profesionální celosvětové reprezentaci Ghany a jejího hudebního a tanečního dědictví, a to na základě kvalitní odborné práce a experimentálního výzkumu, pod vedením Bena Obida Ayettey udržuje autenticitu tradic, ale zároveň nadále rozšiřuje repertoár a zkoumá tanec a hudbu jako výrazový prostředek současných otázek.

Sébastien Fournier

Kontratenorista Sébastien Fournier se specializuje se na starou hudbu, jako sólista vystoupil na mnoha festivalech v Evropě a v Hongkongu. Je zakladatelem sboru barokní hudby Sprezzatura, který má mimo jiné bohaté zkušenosti s popularizací staré hudby. Od roku 2010, kdy reprezentoval Francii na EXPO v Šanghaji, intenzivně spolupracuje s čínskými umělci. Zahrady Trosjkého zámku nechá rozeznít několika barokními áriemi.

Jordi Galí: 22 Callioux

22 Callioux je představením pro jednoho tanečníka – performera a 22 kamenů. Je současně sólovým vystoupením i typem elementární instalace, která zkoumá paradoxní a poetický vztah mezi rovnováhou a váhou.

Foco alAire: LOStheULTRAMAR

Duch Mexika a aztéckých kultur procházející Trojským zámkem v podobě jakéhosi novodobého kmene vás překvapí, okouzlí, rozjitří vaše emoce a dost možná vás strhne natolik, že se k jeho průvodu přidáte.

Přijďte okusit KoresponDance! První festivalový den za Vámi přijíždí do Prahy!

Program

Performance začénají v 18 hodin v zahradách Trojského zámku. 

Podrobnosti k festivalovému programu zde

Praktické informace

 Vstup zdarma. 

Umělci

Sébastien Fournier

Sébastien Fournier Životopis

Kontratenorista Sébastien Fournier studoval sólový zpěv na konzervatoři v Lyonu a v Guildhall School of Music and Drama v Londýně, specializuje se starou hudbu. Spolupracoval například s Henrim Ledroit, Michaelem Chance nebo Laurou Sarti, zpíval ve sborech souborů les Musiciens du Louvre (M. Minkowski), Les Arts Florissants (W. Christie) a Accentus (L. Equilbey). Je zakladatelem souboru barokní hudby «Sprezzatura », který má bohaté zkušenosti s programy popularizace staré hudby především u mládeže. [ ]

Jordi Galí

Jordi Galí Životopis

Narozen 1980. Vystudoval Institut del Teatre de Barcelone ve Španělsku, obor Současný tanec. Jako tanečník, interpret spolupracoval s Emilio Gutiérrez (1997-1999), Wim Vandekeybus (1999-2001), Anne Teresa De Keersmaeker (2001-2003), Lies Pawels (2004-2005) and Maguy Marin (2005-2010). [ ]

Jean Gaudin

Jean Gaudin Životopis

Poté, co měl příležitost pracovat mimo jiné s Mauricem Béjartem a Carolyn Carlsonovou, uvedl Jean Gaudin svou první vlastní choreografii v roce 1978 v Bagnolet a o rok později se rozhodl založit si i vlastní skupinu. Během své choreografická práce dává přednost prolínání různých uměleckých prostředků. Během celé své kariéry se při práci obklopuje video-umělci a filmaři, se kterými je podepsán pod více než 15 tanečními filmy [ ]

Připravujeme

KORESPONDANCE

V létě 2018 se můžete těšit na již šestý ročník objevování současného tance, nového cirkusu a pohybového divadla s umělci z několika kontinentů, s obyvateli Žďáru a za doprovodu výjimečné atmosféry zámeckého areálu Žďár nad Sázavou.

WORK IN PROGRES: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem SESTA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku. Každoročně vznikají na rezidenci jedinečné projekty českých a zahraničních umělců. Na závěr rezidence proběhne tradiční prezentace, která je obzvláště u zahraničních účastníků pravděpodobně jedinou příležitostí vidět jejich práci v Česku.

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.