EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: archiv

KVARTA TANČÍ

Závěrečná prezentace Škola tančí na Vysočině

Datum konání akce29.6.2022  |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

Srdečně zveme k závěrečnému sdílení výsledků projektu Škola tančí, který v Biskupském Gymnáziu realizuje Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA.

Studenti kvarty měli příležitost po dobu 3 týdnů spolupracovat s choreografkou Zden Brungot Svítekovou a italským hudebníkem Eliem Moretti a osvojovat si anglický jazyk prostřednictvím hudby a tance. 

Co nového či zajímavého v průběhu projektu vytvořili a objevili máte možnost shlédnout při jejich závěrečné prezentaci formou společného představení, které se uskuteční ve středu 29. června od 16h na Zámku Žďár nad Sázavou (sraz na III. nádvoří u kašny).  
 
Přijďte je podpořit a sdílet s nimi svěží radost z umělecké tvorby. 

Umělci

Zdenka Brungot-Svíteková

Zdenka Brungot-Svíteková Životopis

Mezinárodně působící nezávislý umělec, tanečnice, performerka, choreografka a pedagožka, absolventka VŠMU (SK), seanse - Teaching Artists (N), programů Prototypes III Nadace Royaumont a Incubateur de Chorégraphes (FR). Zaměřuje se na současné pohybové a divadelní techniky, improvizaci, kompozici, somatické přístupy, pohybový výzkum a transdisciplinární spolupráce v oblasti tanečního umění a performance. Vzdělává se také v komunikaci a využití coaching přístupů v umělecké a pedagogické práci. Jako interpretka, spolutvůrkyně či asistentka spolupracovala s mnoha domácími i zahraničními umělci v Evropě, USA a Asii. Věnuje sa také vlastní autorské tvorbě (chiens anufragés, Define Yourself or Get Defined!, HAZARD ZONE). Je jedním z iniciátorů a organizátorů festivalu ImproEventsPrague (2010 - 2015), v rámci programu Francouzského Institutu byla rezidenční umělec na Cité Internationale des Arts Paříži v roce 2017/2018. Zdenka je také jednou ze zakladatelek spolku OSTRUŽINA z.s. a spoluautorkou projektů DIFFERENT?, Tančit o Žižkov a souHra. Práci OSTRUŽINA z.s. prezentovala na konferencích ITAC2 Brisbane 2014 a ITAC4 v New York City v roce 2018. Spolupracuje také s Ateliérem fyzického divdla KSFT-DIFA JAMU v Brně. / Photo: Lea Girardin [ ]

Podpora

Za finanční podporu projektu ŠKOLA TANČÍ NA VYSOČINĚ děkujeme Fondu Vysočina a Státnímu fondu kultury ČR.

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.