EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: Tomáš Princ

Prezentace projektu Opernball Petry Fornayové

Datum konání akce28. 8. 2015 |  Místo konání akceŽďár nad Sázavou

Opernball je taneční představení, jehož základní inspirací je slavný ples Vídeňské opery. Opernball je metaforou uzavřeného systému, společnosti, která vyznává určitou hierarchii a své hodnoty. Co to znamená být / pracovat / existovat / tvořit mimo, na okraji nebo uvnitř systému, který daná společnost nabízí?

Co a kdo do systému patří? Strach ocitnout se mimo systém trvalé a systematické podpory je existenční otázkou pro mnoho umělců. Tvorba versus základní životní potřeby: praktická, ale reálná otázka. Tvorba versus opakování existujících (a fungujících vzorců).

Nabízí se i otázka důležitosti / nedůležitosti technické dokonalosti interpretace, porovnání tanečních a sportovaních výkonů, možnost a způsoby komentování současného tance. Představení tématickyreaguje na nevyhnutelnost změn v existující slovenské kultuře a umění, na přenastavení systému. Je možné, aby systém změnil sám sebe na jiný systém?

 

Podpora

Vznik projektu podpořila SE.S.TA a Ministerstvo kultury Slovenské republiky.

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.