EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: archiv

Přijďte zažít tanec v galerii!

Datum konání akce28., 29. a 30. 11. od 16:30 |  Místo konání akcePraha

Nenechte si ujít sólové taneční představení Flashback vynikající tanečnice a choreografky Andrey Miltnerové v jedinečném prostoru Veletržního paláce NG v Praze v rámci cyklu Tanec v galerii.

V rámci cyklu Tanec v galerii chceme oslovit nové diváky, zprostředkovat vnímání tance mimo tradiční prostory a divadelní kontext, chceme zpřístupnit a ukázat jako atraktivní nejen výsledek, tedy představení, ale také tvůrčí proces.

Jedinečné uvedení představení Flashback nabídne kontrast mezi křehkostí tančícího těla a velkolepostí otevřeného prostoru Veletržního paláce. Je určeno jak divákům, kteří přijdou na představení, tak i náhodným příchozím, kteří vstoupí do galerie. Tím se vlastně a záměrně představení stává součástí galerie, stává se jednou z instalací, ale je to instalace výjimečná v tom, že nesetrvá, ale pomine, odehraje se jen jednou za den a tak se divák i náhodný příchozí stávají svědky určitého "uměleckého zázraku".

Andrea Miltnerová je zkušená britská tanečnice a choreografka českého původu, která se přes klasický balet a specializaci na barokní tanec dostává až k tanci současnému, do kterého proniká velice svébytně a originálně. Své pohyby, gesta a celé své bytí v představení Flashback doslova doluje Miltnerová kousek po kousku ze svého nitra. Žádný z jejích pohybů není náhodný, její „cesta hledání paměti těla“ je velmi propracovanou a vytříbenou choreografií. Svou neúnavnou prací se dostává až k impulsům vycházejícím z jejího podvědomí, filtruje a vyřazuje z nich klišé a snaží se dobrat toho nejzákladnějšího a nejpravdivějšího, co v sobě nese.

Návštěvníci Veletržního paláce mají možnost vidět umělce během běžných otevíracích hodin jak při jejich tvůrčím procesu, tak při samotném uvedení představení Flashback.

Praktické informace

Délka trvání: 45 minut.
Vstup zdarma.

Ke stažení:

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.