EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: Dragan Dragin

Píšeme i počítáme v pohybu

Závěrečné sdílení výsledků projektu Škola tančí na Desítce

Datum konání akce6.11.2023 |  Místo konání akceStrašnické divadlo (Solidarity 1986/53, Praha 10 Strašnice)

Co se stane, když se naše tělo promění v tužku a místo papíru bude klouzat po podlaze? A jak si přitom osvojit sčítání a odčítání přes deset?

Koncept projektu Škola tančí vychází z propojování uměleckého způsobu myšlení a pedagogických přístupů. Žáci si pod vedením choreografů prochází tvůrčím procesem, kdy si skrze tvořivý pohyb osvojují vybrané školní učivo a také poznávají lépe sami sebe a své spolužáky. Tělo v pohybu se stává jejich komunikačním nástrojem. Učí se vzájemnému respektu, spolupráci a stávají se tvůrci vlastního představení.

Interpretace a tvorba: žáci 2.C ZŠ Solidarita

Pedagogická podpora: Magdalena Klecandová
Choreografické vedení: Marta Vodenková Trpišovská a Agáta JarošováVstup volný
 

Přijďte sdílet radost z tvoření a učení v pohybu

Umělci

Agáta Jarošová

Agáta Jarošová Životopis

Talentovaná mladá česká tanečnice a choreografka. Studovala na několika renomovaných tanečních školách po Evropě (Angers, Lausanne, Madrid, Praha, Paříž), na Univerzitě Paris 8 absolvovala magisterský program interpretace a choreografie. V roce 2018 absolvovala rezidenční program SE.S.TA, následně se zapojila do mezinárodního projektu BeInternational. Věnuje se vlastní choreografické tvorbě a kreativně-vzdělávacím projektům ve školách. [ ]

Marta Vodenková Trpišovská

Marta Vodenková Trpišovská Životopis

Tanečnice, pedagožka a choreografka, absolvovala Konzervatoř Duncan Centre a bakalářský obor taneční věda na HAMU. Zároveň prošla studijním pobytem na Brighton University obor tanec s vizuálním uměním. Byla zakládající členkou skupiny Nanohach, kde působila v letech 2004-2011. Věnuje se vlastní tvorbě (obdržela II. a III. cenu v mezinárodní choreografické soutěži Cena Jarmily Jeřábkové a několik nominací na Cenu Sazky). Choreograficky spolupracovala s divadly Nablízko a Minor, v současné době také s Národním divadlem nebo s Divadlem bratří Formanů. Současný tanec a tvorbu vyučuje také na Konzervatoři Duncan centre. Dlouhodobě spolupracuje se SE.S.TA na kreativně-vzdělávacím projektu Škola tančí a vede vzdělávací semináře pro umělce i pedagogy. Aktivně se podílí na vzniku Metodiky Škola tančí. [ ]

Podpora

Projekt Škola tančí na Desítce realizuje Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA s finanční podporou MČ Praha 10 a z Národního plánu obnovy v programu Kreativní vzdělávání.

 

Připravujeme

 13. 11. 2023 / Závěrečné sdílení projektu Škola tančí v Českých Budějovicich - Mezi přírodními živly

 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.