EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: archiv SE.S.TA

ŠKOLA TANČÍ v Českých Budějovicích - Mezi přírodními živly

Závěrečné sdílení výsledků projektu

Datum konání akce13.11.2023 od 15:30 hod |  Místo konání akceVÝMĚNÍK (J. Opletala 842, České Budějovice)

Voda - vzduch - země - oheň. Obklopují nás na každém kroku a přesto je častokrát ani nevnímáme... Jakou sílu má vzduch? Jaké kvality má země? Co přináší a odnáší voda? Co nám dává oheň? A můžeme si na tyto otázky odpovědět v tanci?

Koncept projektu Škola tančí vychází z propojování uměleckého způsobu myšlení a pedagogických přístupů. Žáci si pod vedením choreografů prochází tvůrčím procesem, kdy si skrze tvořivý pohyb osvojují vybrané školní učivo a také poznávají lépe sami sebe a své spolužáky. Tělo v pohybu se stává jejich komunikačním nástrojem. Učí se vzájemnému respektu, spolupráci a stávají se tvůrci vlastního představení.


Interpretaca a tvorba: žáci ZŠ Scio České Budějovice

Pedagogická podpora: Andrea Havlová a Gabriela Pýchová
Choreografické vedení Jana Látalová
Hudební spolupráce Radim Sládek

Vstup volný 


Přijďte sdílet radost z tvoření a učení v pohybu

Umělci

Jana Látalová

Jana Látalová Životopis

Tanečnice, choreografka a pedagožka. Absolvovala konzervatoř Duncan centre, semináře taneční pedagogiky na HAMU a JAMU, kurzy Metodika dětské jógy, Metodika Pilates. Jako tanečnice se podílela na mnoha tanečních a divadelních projektech prezentovaných v Čechách i v zahraničí. Ve spolupráci s Martou Trpišovskou vytvořila několik úspěšných choreografií. Jako taneční pedagog působí v ZUŠ, MŠ i ZŠ, vyučuje TPV v rámci projektu Tanec školám. Spolupracuje s uměleckým spolkem Ostružina, dětským studiem Divadla Ponec. Od roku spolupracuje se SE.S.TA na kreativně-vzdělávacím projektu Škola tančí. [ ]

Podpora

Projekt Škola tančí realizuje Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA s finanční podporou z Národního plánu obnovy v programu Kreativní vzdělávání.

Připravujeme

 6. 11. 2023 / Závěrečná prezentace projektu Škola tančí na Desítce - Píšeme a počítáme v pohybu

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.