EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: Archiv SE.S.TA: Work in progress Roni Chadash

UKÁZKA Z CHOREOGRAFICKÉHO STUDIA: LABYRINTH INFINITEL/LOPEROHUNT a RABUNNI

Ukázka z choreografického studia

Datum konání akce16. 1. 2020 I 17.00 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

Choreografické studio, umělecká rezidence na zámku Žďár nad Sázavou, poskytuje nezávislým umělcům možnost intenzivně pracovat na svém projektu. Součástí každé rezidence je tzv. Work in progress, kdy umělci na závěr rezidence představí divákům na čem v choreografickém studiu pracovali. Tentokrát zveme na představení hned dvou rezidentek: Roberty Legros Štěpánové (SK) se sólem Labyrinth Infinitel/Loperhunt a Silvie Kudelové (CZ) s projektem Rabbuni.

Taneční sólo Roberty Legros Štěpánové Labyrinth Infinitel – Prázdný labyrint je projekt inspirovaný knihou C. Castanedua Síla ticha. Jeho námětem je obraz vyprázdnění prostoru, vzdálení se od ega a vnitřního odosobnění za účelem dosažení stavu ne-vedení.

Roberta Legros Štěpánová vystudovala psychologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy Univerzity v Brně, následně DanceMovement therapy na University for arts CODARTS v Rotterdamu a v současnosti pracuje na doktorátu na téma Improvizácia v kontexte tvorby tanca a psychoterapie opět na FSS MU v Brně. 

 

Projekt Rabunni, sólová taneční inscenace, je obrazem životní cesty člověka. Její vznik je inspirován knihou Symbolismus lidského těla, ve které autorka Annick de Souzenelle zachycuje spojitosti fyzického těla člověka a jeho vývoje s vývojem projevené části Božství (Vědomí), tedy se zásadními událostmi a iniciacemi, jimiž člověk a svět prochází. 

Inscenace je společnou produkcí Spolku ZDRUHESTRANY a BuranTeatr.

Silvie Kudelová studovala Fyzické divadlo na JAMU v Brně, na to následně navázala studiem Tanečního a pohybového divadla a výchovy. Její umělecká práce v oblasti hlasového vyjádření, práci s textem a malbě má společný výchozí bod a tím je tělo, skrze které je umožněn příjem i vyjádření díla. Silvie realizovala už řadu vlastních projektů, na dalších se podílela ať už jako spoluautor či interpret. 

 

Program

Pravidelný program Work in progress na Zámku Žďár představuje publiku taneční představení ve fázi vzniku, divák zastihne umělce v procesu realizace, při otevřené zkoušce, která je spojená s diskusí. 

SE.S.TA ve spolupráci se Zámek Žďár připravuje pravidelné work in progress v rámci celoročního rezidenčního programu pro umělce, diváci tak mají příležitost během roku navštívit řadu prezentací z oblasti současného tance, pohybového divadla a dalších příbuzných žánrů, což je v rámci regionu naprosto unikátní.

Praktické informace

V 17.00 je sraz všech diváků v kavárně Muzea nové generace, odkud se společně odchází na místo uvedení ukázky z Choreografického studia. 

Vstup na ukázku z Choreografického studia je zdarma. 

Připravujeme

INTERDISCIPLINÁRNÍ INKUBÁTOR: KULATÝ STŮL

Zaverečná prezentace představí výstupy z Interdisciplinárneho inkubátoru, který se tento rok věnuje tématu Místa. Rezidenti Inkubátoru budou ve formě kulatého stolu ve společné diskusi a interakci s publikem sdílet svou práci a výzkum, který realizovali a sdíleli počas mezioborové rezidence. Kulatý stůl se koná ve spolupráci s Pražským Quadriennale.

 

FESTIVAL KoresponDance

Mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu na Zámku Žďár. 

 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.