EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: Archiv SE.S.TA: Work in progress Roni Chadash

UKÁZKA Z CHOREOGRAFICKÉHO STUDIA: LABYRINTH INFINITEL/LOPEROHUNT a RABUNNI

work in progress

Datum konání akce15. 7. 2020 I 16.00 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

Choreografické studio, umělecká rezidence na zámku Žďár nad Sázavou, poskytuje nezávislým umělcům možnost intenzivně pracovat na svém projektu. Součástí každé rezidence je tzv. Work in progress, kdy umělci na závěr rezidence představí divákům, na čem v choreografickém studiu pracovali. Tentokrát zveme na představení hned dvou rezidenčních projektů: Roberty Legros Štěpánové se sólem Loperhunt a multimediálního projektu nov od tvůrčího kolektivu third // space a Chemické divadlo.

Taneční sólo Roberty Legros Štěpánové Loperohunt je projekt inspirovaný knihou C. Castanedua Síla ticha. Jeho námětem je obraz vyprázdnění prostoru, vzdálení se od ega a vnitřního odosobnění za účelem dosažení stavu ne-vedení.

Roberta Legros Štěpánová vystudovala psychologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy Univerzity v Brně, následně DanceMovement therapy na University for arts CODARTS v Rotterdamu a v současnosti pracuje na doktorátu na téma Improvizácia v kontexte tvorby tanca a psychoterapie opět na FSS MU v Brně. 

 

Multimediální projekt nov se nachází v druhé fázi zrodu. Během karantény vznikl filmový materiál, který dál žije svým životem a na Zámku Žďár se dál vyvíjí do podoby multimediální divadelní inscenace.

Původní ispirací k projektu nov je ústní svědectví sibiřského šamana zaznamenané v knize Ondřeje Pivody Liščí žena. V prostoru Libeňské synagogy, kde vznikl filmový materiál, se koncem září bude pro diváky otevírat i možnost živé zkušenosti s osobní cestou tvůrců skrze původní šamanské sdělení. Archetypální iniciační cesta zaznamenaná na Sibiři je divákovi nabídnuta ke shlédnutí a zaujetí stanoviska v osobní zkušenosti au projektu. Projekt s pomocí diváků hledá příjemnou a bezpečnou míru jejich zapojení do procesu vyprávění příběhu a tvar tohoto vyprávění se tak s každou reprízou mění, kopíruje vývoj mýtu.

Realizační tým: Martina Dobiášová, Aneta Fodorová, Michal Kindernay, Juliana Höschlová, Žofie Blechová, Vojtěch Bárta. 

Program

Pravidelný program Work in progress na Zámku Žďár představuje publiku taneční představení ve fázi vzniku, divák zastihne umělce v procesu realizace, při otevřené zkoušce, která je spojená s diskusí. 

SE.S.TA ve spolupráci se Zámek Žďár připravuje pravidelné work in progress v rámci celoročního rezidenčního programu pro umělce, diváci tak mají příležitost během roku navštívit řadu prezentací z oblasti současného tance, pohybového divadla a dalších příbuzných žánrů, což je v rámci regionu naprosto unikátní.

Praktické informace

V 16.00 je sraz všech diváků v kavárně Muzea nové generace, odkud se společně odchází na místo uvedení ukázky z Choreografického studia. 

Vstup na ukázku z Choreografického studia je zdarma. 

Připravujeme

 

FESTIVAL KoresponDance

Mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu na Zámku Žďár, tentokrát v netradičním termínu 11. 8. v Praze a 14.–16. 8. ve Žďáru nad Sázavou. 

 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.