EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: Michal Hančovský

WORK IN PROGRESS: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Kathy Casey (CA) a Ana Dubljevic (RS)

Datum konání akce29. 8. 2019, 19:30 |  Místo konání akcePraha I Studio ALTA

Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem SESTA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku. Každoročně vznikají na rezidenci jedinečné projekty českých a zahraničních umělců. Na závěr rezidence proběhne tradiční prezentace, která je obzvláště u zahraničních účastníků pravděpodobně jedinou příležitostí vidět jejich práci v Česku.

Rezidence je koncipována tak, že každý účastník přichází s vlastním projektem, který dále rozvíjí pod vedením kouče. Během rezidence účastníci analyzují jednotlivé prvky choreografie a snaží se pojmenovat jejich obsah, spolu se svými kouči znovu identifikují to podstatné, to, co je možné rozvinout apod.

Kouč je na rezidenci proto, aby choreografovi pomáhal prohloubit jeho tvorbu a bádání. Pomáhá mu formulovat otázky, které si klade, nalézat nejen odpovědi, ale i správné choreografické nástroje pro svou další práci. Kouč je jakýmsi inteligentním zrcadlem pro daného umělce.

Umělecký koučink během rezidenčních dílen dlouhodobě přináší jejím účastníkům (choreografům i interpretům) posun v uvažování o umělecké tvorbě a jejím procesu, zároveň umožňuje českým umělcům navázat mezinárodní kontakty - všechny nabízené aktivity se konají ve spolupráci českých a zahraničních umělců nebo účastníků. Otevírají se nové možnosti a příležitosti, vznikají nové společné projekty, nové cesty mezinárodní spolupráce. 

Pro vybrané umělce je účast na rezidenci jednou z mála možností rozvíjet vlastní práci a zkoumání pod vedením mezinárodně etablovaného a zkušeného choreografa v klidu a bez tlaku na výsledek. 

V rámci večera Work in Progress bude každý choreograf společně se svým koučem komentovat svoji práci na rezidenci a její vývoj, přístup a otázky, které se pokládali. Divák má tak šanci nejen vidět komponovaný večer z několika choreografií nastupující mezinárodní generace současného tance, ale také více proniknout do jejího smýšlení, setkat se s problémy které řeší a s tím, jak nahlíží na současný svět. 
 

Přijďte ochutnat rozmanitost současného tance a lépe pochopit proces, význam a cíl práce choreografů.

Program

Work in Progress se uskuteční ve Studio ALTA (U Výstaviště 21, Praha 7) a bude doplněno přednáškou Viktora Čecha:

"Vztah současného tance a současného vizuálního umění v poslední době zaznamenal na světové scéně řadu výrazných vzájemných přesahů. Zvlášť výtvarná scéna znovuobjevila tanec a choreografii jako podnětný prostředek k práci s lidskou tělesností, sociálními otázkami atd. Často se přitom, obdobně jako v o něco starší vlně „konceptuálního“ tance jedná o podnětné příspěvky k vnímání lidského těla, pohybu a společenských struktur, které mohou být zpětně podnětné i pro většinou přece jen v odlišných kolejích často uvažující taneční komunitu."

 

Účastníci Rezidence 2019

/ Elena Iachininoto (NL)
/ Johana Pocková, Pocketart (CZ)
/ Laura Brechmann, with Collaborators: Marlene Ruther, Giulio Hesse (DE)
/ Tomáš Janypka (SK/CZ)
/ Sara Bocchini (IT) 

Praktické informace

Vstupné je dobrovolené. 

Umělci

Kathy Casey

Kathy Casey Životopis

[ ]

Viktor Čech

Viktor Čech Životopis

[ ]

Ana Dubljevic

Ana Dubljevic Životopis

[ ]

Podpora

Ve spolupráci se Studio ALTANárodní galerie PrahaStudio Hrdinů a Artual

 

Podpořte nás, když nakupujete!

Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz! Najdete na něm přes 1 200 nejznámějších e-shopů – a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou - naše organizace vždy dostane příspěvek.


Jak na to:
1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od GIVTu - Pomocníka. Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace

2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s GIVT.cz spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit.

3. Nakupte si, jak jste zvyklí.

To je celé. Nestojí vás to nic navíc a my dostaneme část peněz z hodnoty nákupu.
Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům :)
Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.