EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: Michal Hančovský

CHOREOGRAFICKÉ FÓRUM

Česká taneční platforma

Datum konání akce1. 4.–4. 4. 2019 |  Místo konání akcePraha

Choreografické fórum je již tradičně součástí doprovodného programu České taneční platformy. Při diskuzích o zhlédnutých představeních se letos setkáme již po deváté. Na choreografické fórum jsou zváni všichni diváci, jenž mají chuť debatovat o choreografiích, které právě viděli, chtějí znát úhel pohledu tanečních profesionálů z České republiky i ze zahraničí a konfrontovat své názory s odborníky i širokou veřejností. Letos jsme navíc otevřeli 8 míst určených profesionálům, která zahrnovala i pas na celý festival.

Česká taneční platforma představuje každoročně vybrané inscenace současného tance a pohybového divadla uvedené v posledním roce. Choreografické fórum je platformou pro diskusi nad těmito konkrétními díly, probíhá formou řízené diskuse mezi tanečnímu odborníky z České republiky, pozvanými hosty ze zahraničí a veřejností.

Skupina složená z odborných tanečních kritiků a choreografů bude analyzovat choreografické téma pomocí zhlédnutých představení a společnou debatou otevře diskusi. Forma řízené diskuze se v minulých letech velmi osvědčila právě proto, že diskuzi zpřístupňuje nejen odborníkům, ale i laikům, kteří mají příležitost na konkrétních příkladech dané inscenace společně lépe porozumět tomu, co znamená choreografie.

Zahraničními hosty letos budou americko-francouzská taneční teoretička, umělkyně, koordinátorka festivalu Video Dance Festival of Burgundy působící v Paříži Marisa Hayes a italský profesor historie performance a divadla na Akademii Susanne Beltrami v Miláně Lorenzo Conti.

Cílem čtyřdenního fóra je obohatit kritickou reflexi tvorby současné taneční scény v ČR konfrontací zkušených kritických moderátorů s tvůrci a jejich diváky.

Všichni příznivci tance jsou srdečně zváni!

Program

Přesný rozvrh setkání v rámci Choreografického fóra připravujeme. 
 
Více informací o programu ČTP a jednotlivých představeních naleznete na www.tanecniplatforma.cz.

 

Praktické informace

Choreografické fórum probíhá v anglickém jazyce bez překladatele. 

Vstupenky na představení jsou k dostání přes stránky festivalu www.tanecniplatforma.cz.

Vstup na Choreografické fórum je zdarma a místo není třeba rezervovat. 

Umělci

Lorenzo Conti

Lorenzo Conti Životopis

[ ]

Marisa Hayes Životopis

[ ]

Podpora

Projekt vzniká za podpory MHMP a MKČR ve spolupráci s Česká taneční platforma.

Připravujeme

OPEN CALL: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Mezinárodní choreografická rezidence pod vedením zkušených a etablovaných kouček Kathy Casey (CA) a Valentiny Desideri (ES). Do 15. dubna přijímáme přihlášky na již dvanáctý ročník rezidence. Tentokrát otevíráme pouze 6 exkluzivních míst.

 

FESTIVAL KoresponDance

KoresponDance každý rok na začátku července otevře dveře zámku desítkám umělců a tisícovkám návštěvníků a všem zprostředkuje fantastický zážitek se současným uměním té nejvyšší světové úrovně. Těšit se můžete již na sedmý ročník, který opět přivítá nepočítaně umělců z několika kontinentů.

 

OPEN CLASS SE ZAHRANIČNÍMI LEKTORY

Letní ranní tréninky s kouči mezinárodní Rezidence pro choreografy s koučinkem a dalšími hosty jsou otevřené pro všechny taneční nadšence. Přijďte se protáhnout, zatančit si a vyzkoušet různé techniky. Každý den vede trénink jiný lektor, takže si během týdne vyzkoušíte hned několik stylů. Rezervujte si místo online.

 

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 700 000 kč.