EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: Michal Hančovský

OPEN CALL: CHOREOGRAFICKÉ FÓRUM

Česká taneční platforma

Datum konání akce1. 4.–4. 4. 2019 |  Místo konání akcePraha

Choreografické fórum je již tradičně součástí doprovodného programu České taneční platformy. Skupina složená z tanečních profesionálů z ČR i ze zahraničí a z příznivců tance z řad publika bude na fóru analyzovat choreografické téma pomocí zhlédnutých představení. Každý den přineseme do diskuse nové téma z oblasti taneční dramaturgie, které bude uvedené krátkými vstupy zahraničních hostů. Jako společnou referenci pro debatu, jakýsi odrazový můstek, využijeme představení uvedená ČTP.

Ve spolupráci s Českou taneční platformou letos otevíráme 8 placených míst pro umělce – studenty, rozvíjející se choreografy nebo tanečníky, kteří obdrží festivalové pasy a fórum se pro ně stane intenzivním seminářem obohacujícím reflexi tvorby současné taneční scény v ČR.
 

Zahraničními hosty letos budou americko-francouzská taneční teoretička, umělkyně, koordinátorka festivalu Video Dance Festival of Burgundy působící v Paříži, zabývající se tématem expandované choreografie Marisa Hayes a italský profesor historie performance a divadla na Akademii Susanne Beltrami v Miláně Lorenzo Conti, který ve svém výzkumu analyzuje pojem publikum.

Zajistěte si festival pas a rozšiřte svůj program ČTP o diskuse s mezinárodním odborným zázemím.

Program

Setkání proběhnou 2. a 4. dubna 2019 od 12.00 do 13.30 ve Studio ALTA.
 
Více informací o programu ČTP a jednotlivých představeních naleznete na www.tanecniplatforma.cz.

 

Praktické informace

Choreografické fórum probíhá v anglickém jazyce bez překladatele. 

Cena 700 Kč zahrnuje:

/ pas na 4 dny ČTP
/ 3 dny teoretický seminář s pozvanými hosty
 

Umělci

Lorenzo Conti

Lorenzo Conti Životopis

[ ]

Marisa Hayes

Marisa Hayes Životopis

[ ]

Přihlášky/předprodej

Přihlášky zasílejte pomocí online formuláře zde nejpozději do 22. března 2019. Platba musí být provedena nejpozději do 25. března. 

V případě dotazů kontaktujte Zuzana Žabková: zuzana.zabkova@se-s-ta.cz

 

Podpora

Projekt vzniká za podpory MHMP a MKČR ve spolupráci s Česká taneční platforma.

Připravujeme

KULATÝ STŮL: PEDAGOGICKÝ SEMINÁŘ

Kulatý stůl je závěrem Pedagogického semináře, jehož lektory jsou Jean-Christophe Paré (FR) a Anna Sedláčková (SK), dále budou přítomni Marie Kinsky (ředitelka Centra choreografického rozvoje SE.S.TA) a účastníci semináře – taneční pedagogové, choreografové a studenti HAMU.

OPEN CALL: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Mezinárodní choreografická rezidence pod vedením zkušených a etablovaných kouček Kathy Casey (CA) a Valentiny Desideri (ES). Do 15. dubna přijímáme přihlášky na již dvanáctý ročník rezidence. Tentokrát otevíráme pouze 6 exkluzivních míst.  

FESTIVAL KoresponDance

KoresponDance každý rok na začátku července otevře dveře zámku desítkám umělců a tisícovkám návštěvníků a všem zprostředkuje fantastický zážitek se současným uměním té nejvyšší světové úrovně. Těšit se můžete již na sedmý ročník, který opět přivítá nepočítaně umělců z několika kontinentů.

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 400 000 kč.