EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: Michal Hančovský

OPEN CALL: CHOREOGRAFICKÉ FÓRUM

Česká taneční platforma

Datum konání akce1. 4.–4. 4. 2019 |  Místo konání akcePraha

Choreografické fórum je již tradičně součástí doprovodného programu České taneční platformy. Při diskuzích o zhlédnutých představeních se letos setkáme již po deváté. Na choreografické fórum jsou zváni všichni diváci, jenž mají chuť debatovat o choreografiích, které právě viděli, chtějí znát úhel pohledu tanečních profesionálů z České republiky i ze zahraničí a konfrontovat své názory s odborníky i širokou veřejností. Navíc ale otevíráme 8 placených míst, která jsou určená profesionálům a zahrnují čtyřdenní festivalový pas na ČTP.

Zahraničními hosty letos budou americko-francouzská taneční teoretička, umělkyně, koordinátorka festivalu Video Dance Festival of Burgundy působící v Paříži Marisa Hayes a italský profesor historie performance a divadla na Akademii Susanne Beltrami v Miláně Lorenzo Conti.

Česká taneční platforma představuje každoročně vybrané inscenace současného tance a pohybového divadla uvedené v posledním roce. Choreografické fórum je platformou pro diskusi nad těmito konkrétními díly, probíhá formou řízené diskuse mezi tanečnímu odborníky z České republiky, pozvanými hosty ze zahraničí a veřejností.

Skupina složená z odborných tanečních kritiků a choreografů z ČR i ze zahraničí bude na fóru analyzovat choreografické téma pomocí zhlédnutých představení a společnou debatou otevře diskusi i s širší veřejností. Forma řízené diskuze se v minulých letech velmi osvědčila právě proto, že diskuzi zpřístupňuje laikům i odborníkům, kteří se snaží na příkladu daného představení společně lépe porozumět tomu, co znamená choreografie.

V letošním roce exkluzivně otevíráme 8 míst pro umělce – studenty, rozvíjející se choreografy nebo tanečníky, kteří od nás obdrží festivalové pasy a fórum se pro ně stane intenzivním seminářem obohacujícím kritickou reflexi tvorby současné taneční scény v ČR.
 

Zajistěte si festival pas a rozšiřte svůj program ČTP o diskuse s mezinárodním odborným zázemím.

Program

Přesný rozvrh setkání v rámci Choreografického fóra připravujeme. 
 
Více informací o programu ČTP a jednotlivých představeních naleznete na www.tanecniplatforma.cz.

 

Praktické informace

Choreografické fórum probíhá v anglickém jazyce bez překladatele. 

Cena 700 Kč zahrnuje:

/ pas na 4 dny ČTP
/ 3 dny teoretický seminář s pozvanými hosty
 

Umělci

Lorenzo Conti

Lorenzo Conti Životopis

[ ]

Marisa Hayes Životopis

[ ]

Přihlášky/předprodej

Přihlášky zasílejte pomocí online formuláře zde nejpozději do 28. února 2019. Platba musí být provedena nejpozději do 3. března. 

V případě dotazů kontaktujte Zuzana Žabková: zuzana.zabkova@se-s-ta.cz

 

Podpora

Projekt vzniká za podpory MHMP a MKČR ve spolupráci s Česká taneční platforma.

Připravujeme

KULATÝ STŮL: PEDAGOGICKÝ SEMINÁŘ

Kulatý stůl je závěrem Pedagogického semináře, jehož lektory jsou Jean-Christophe Paré (FR) a Anna Sedláčková (SK), dále budou přítomni Marie Kinsky (ředitelka Centra choreografického rozvoje SE.S.TA) a účastníci semináře – taneční pedagogové, choreografové a studenti HAMU.

OPEN CALL: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Mezinárodní choreografická rezidence pod vedením zkušených a etablovaných kouček Kathy Casey (CA) a Valentiny Desideri (ES). Do 15. dubna přijímáme přihlášky na již dvanáctý ročník rezidence. Tentokrát otevíráme pouze 6 exkluzivních míst.  

FESTIVAL KoresponDance

KoresponDance každý rok na začátku července otevře dveře zámku desítkám umělců a tisícovkám návštěvníků a všem zprostředkuje fantastický zážitek se současným uměním té nejvyšší světové úrovně. Těšit se můžete již na sedmý ročník, který opět přivítá nepočítaně umělců z několika kontinentů.

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 700 000 kč.