EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: Dragan Dragin

FESTIVAL KoresponDance

Mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu

Datum konání akce12.–14. 7. 2019 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

KoresponDance každý rok na začátku července otevře dveře zámku desítkám umělců a tisícovkám návštěvníků a všem zprostředkuje fantastický zážitek se současným uměním té nejvyšší světové úrovně. Těšit se můžete již na sedmý ročník, který opět přivítá nepočítaně umělců z několika kontinentů.

Mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance je vůbec prvním outdoorovým festivalem tance v České republice. Formovat se začal v roce 2009 v rámci projektu Korespondance Europe, který dal příležitost k uměleckému rozvoji více než stovce choreografů z několika zemí.

Od roku 2013 je na scéně festival tak, jak ho známe dnes, tedy největší site-specific festival současného tance u nás, zároveň jediný festival současného tance v regionu Vysočina a především festival, který dlouhodobě a naprosto jedinečně pracuje s publikem.

KoresponDance přináší unikátní spojení genia loci barokního zámku se současným uměním, díky koncentraci celého programu do jednoho areálu vytváří opravdovou festivalovou atmosféru a nejen zastřešuje sérii představení, zcela stírá dělící linii mezi umělci a publikem, kteří se všichni setkávají na centrálním prvním nádvoří, a v neposlední řadě uvádí neopakovatelná site-specific díla, která pozvané skupiny na zámku připravují i tři týdny před zahájením festivalu.

KoresponDance je výjimečný i programem, který každoročně pečlivě skládá jeho zakladatelka Marie Kinsky se svými spolupracovníky. Sama Marie Kinsky objíždí světové festivaly a platformy a vybírá si účinkující pro další ročníky. Žďár nad Sázavou už tak mohl přivítat hvězdy jako jsou Dominique Boivin, Paco Decina, Béatrice Massin, Jordi Galí, Joseph Nadj, skupiny Barely Methodical Troupe či Foco alAire producciones a zapsat se do paměti představeními Něžný bagr, Contigo, La Cosa a mnoha dalšími.

Jeden ze zakladatelů Festivalu D’Avignon Jean Vilar budoval dnes kultovní událost s vizí, že opravdu dobrá představení osloví úplně každého. Na KoresponDance můžete každý rok vidět, jak se to skutečně děje.

 

"Festival Korespondance, konající se částečně v Praze, ale především ve Žďáru nad Sázavou v sobě propojuje pohybové i myšlenkové trendy zemí tří kontinentů. Festival podporuje komunitní projekty, zapojuje místní občany a svou poetikou vyjadřuje přátelský a otevřený postoj k mezioborové a transkontinentální spolupráci. Nepopiratelně oslovuje profesionální tanečníky z celého světa, nadšence i náhodné kolemjdoucí. Jednoduše se zde snoubí prestiž účinkujících se skoro až domáckou atmosférou."

Veronika Hrabalová pro tanecnizona.cz, celý článek zde.

 

Koho napadla otázka, proč jet za současným tancem zrovna do Žďáru, tak ten tam prostě jenom ještě nebyl...

Program

Program bude během jara zveřejněn na webových stránkách festivalu korespondance.cz, už teď ale víme, že se opět můžete těšit na několik kontinentů, speciálně pro festival připravená site-specific představení a několik komunitních projektů, které každý rok slaví stejný úspěch jako mezinárodní hvězdy. 

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 700 000 kč.