EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: Michal Hančovský

WORK IN PROGRESS: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM

Kathy Casey (CA) a Valentina Desideri (IT/NL)

Datum konání akce29. 8. 2019, 19:30 |  Místo konání akcePraha

Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem SESTA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku. Každoročně vznikají na rezidenci jedinečné projekty českých a zahraničních umělců. Na závěr rezidence proběhne tradiční prezentace, která je obzvláště u zahraničních účastníků pravděpodobně jedinou příležitostí vidět jejich práci v Česku.

Rezidence je koncipována tak, že každý účastník přichází s vlastním projektem, který dále rozvíjí pod vedením kouče. Během rezidence účastníci analyzují jednotlivé prvky choreografie a snaží se pojmenovat jejich obsah, spolu se svými kouči znovu identifikují to podstatné, to, co je možné rozvinout apod.

Kouč je na rezidenci proto, aby choreografovi pomáhal prohloubit jeho tvorbu a bádání. Pomáhá mu formulovat otázky, které si klade, nalézat nejen odpovědi, ale i správné choreografické nástroje pro svou další práci. Kouč je jakýmsi inteligentním zrcadlem pro daného umělce.

Umělecký koučink během rezidenčních dílen dlouhodobě přináší jejím účastníkům (choreografům i interpretům) posun v uvažování o umělecké tvorbě a jejím procesu, zároveň umožňuje českým umělcům navázat mezinárodní kontakty - všechny nabízené aktivity se konají ve spolupráci českých a zahraničních umělců nebo účastníků. Otevírají se nové možnosti a příležitosti, vznikají nové společné projekty, nové cesty mezinárodní spolupráce. 

Pro vybrané umělce je účast na rezidenci jednou z mála možností rozvíjet vlastní práci a zkoumání pod vedením mezinárodně etablovaného a zkušeného choreografa v klidu a bez tlaku na výsledek. 

V rámci večera Work in Progress bude každý choreograf společně se svým koučem komentovat svoji práci na rezidenci a její vývoj, přístup a otázky, které se pokládali. Divák má tak šanci nejen vidět komponovaný večer z několika choreografií nastupující mezinárodní generace současného tance, ale také více proniknout do jejího smýšlení, setkat se s problémy které řeší a s tím, jak nahlíží na současný svět. 
 

Přijďte ochutnat rozmanitost současného tance a lépe pochopit proces, význam a cíl práce choreografů.

Program

 Work in Progress se uskuteční ve STUDIO ALTA (U Výstaviště 21, Praha 7)

Praktické informace

Vstupné je dobrovolené. 

Umělci

Kathy Casey Životopis

[ ]

Valentina Desideri Životopis

[ ]

Podpora

Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, Praha 7

Ve spolupráci s Studio Alta, Národní galerie v Praze

Korespondance

SE.S.TA provozuje festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR a celoročním grantem hl. m. Prahy ve výši 700 000 kč.