EN
Přejít na Rezidence
Foto: Archiv Zdenka Josefi

UKÁZKA Z CHOREOGRAFICKÉHO STUDIA: PŘEDSTAVENÍ BEZ DECHU

work in progress

Datum konání akce21. 8. 2020 I 18.00 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

Choreografické studio, umělecká rezidence na zámku Žďár nad Sázavou, poskytuje nezávislým umělcům možnost intenzivně pracovat na svém projektu. Součástí každé rezidence je tzv. Work in progress, kdy umělec na závěr rezidence představí divákům, na čem v choreografickém studiu pracoval. Tentokrát zveme na ukázku z představení Bez dechu rezidentky Zdenky Josefi, na kterou naváže koncert vážné hudby v zámecké Prelatuře.

Divadelxně vizuální projekt Bez dechu se prostřednictvím pohybového divadla, práce s materiálem a projekce věnuje tématu zastavení, ticha a vnímání vlastního dechu v kontextu doby zahlcené stresem, informacemi a technologiemi. Představení si klade za cíl nabídnout diskusi a zamyšlení nad schopností vnímat, co nás v životě obklopuje, zahlcuje, a to jak vědomě, tak podprahově.  

Koncept, interpretace – Zdenka Josefi
Režijní spolupráce, projekce, video - Barbora Johansson Pivoňková
Sound design, hudba – Stanislav Abrahám, Beata Hlavenková
Scénografie, kostým – Radka Josková
Pohybová spolupráce – Eliška Brtnická
Produkce – Barbora Mitošinková

Zdenka Josefi absolvovala magisterské studiu na katedře Nonverbální divadla na HAMU v Praze. Během studia absolvovala roční stáž na škole Real Escuela de arte Dramático v Madridu. Magisterské studium zakončila autorským představením Sofie, které mělo svou premiéru v divadle NoD 6.6.2017. Zdenka Josefi pravidelně spolupracuje se skupinou Spielraum Kollektiv(představení Proč dál, Relax now), s Veronikou Knytlovou (představení Void) a externě účinkuje v Národním divadle v Praze (představení Dotkni se Vesmíru a pokračuj, Faust, Za krásu, Král Oídpús). V inscenaci Faust se podílela na pohybové složce představení. Zdenka Josefi se zaměřuje na autorskou tvorbu, ve které propojuje prvky fyzického divadla, současného tance, videoprojekce. Ve své práci se zaměřuje na aktuální společenská témata a hledá neotřelý způsob jejich vyjádření.

Program

Pravidelný program Work in progress na Zámku Žďár představuje publiku taneční představení ve fázi vzniku, divák zastihne umělce v procesu realizace, při otevřené zkoušce, která je spojená s diskusí. 

SE.S.TA ve spolupráci se Zámek Žďár připravuje pravidelné work in progress v rámci celoročního rezidenčního programu pro umělce, diváci tak mají příležitost během roku navštívit řadu prezentací z oblasti současného tance, pohybového divadla a dalších příbuzných žánrů, což je v rámci regionu naprosto unikátní.

Praktické informace

V 18.00 je sraz všech diváků v kavárně Muzea nové generace, odkud se společně odchází na místo uvedení ukázky z Choreografického studia. 

Vstup na ukázku z Choreografického studia je zdarma. Potvrďte účast ve FB události. 

 

Po ukázce z představení bude následovat krátká diskuse a v 19.00 na ni naváže Benefiční koncert pro zámek v rámci Mezinárodních mistrovských houslových kurzů Jakuba Junka a Bohuslava Matouška

Vstupné na koncert: 250 Kč (dospělí), 150 Kč (senioři 65+, děti 6–18 let, studenti do 26 let, ZTP/P)

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.