EN
Přejít na Diskuze a přednášky
Foto: 

Interaktivní kulatý stůl: Konfrontace performera s předmětem: co vzniká?

Martha Moore, Pierre Nadaud, Felix Perrotin, Martin Šalanda

Datum konání akce3.12.2015 od 18:30 |  Místo konání akceStudio Alta, Praha

Co se děje, když performer používá předmět? Jaké jsou vztahy mezi předmětem a akcemi performera? Co nám o přitomnosti umělce prozrazuje vztah mezi předmětem a performerem?

Prostřednictvím sdílení zkušeností a jednoduchých pokusů v provedení účastníků nebo samotných hostů večera, se budeme zaobírat vztahem mezi objektem a umělcem v kontextu současného tance a divadla. V rámci neformálního kulatého stolu, se budeme věnovat této problematice a objasníme rozměry tohoto vztahu, který zásadně mění přítomnost performera na scéně a jeho vztah s publikem. Na základě bohatých zkušeností z vlastní dlouholeté umělecké, a také akademické a výzkumné praxe se hosté večera pokusí osvětlit dynamiku vztahů mezi umělcem, předmětem a publikem, a jejich vliv na umělcovu přítomnost na scéně.

Praktické informace

Umělci

Martha Moore

Martha Moore Životopis

Absolvovala odborné studium somatických technik na americké univerzitě (Ideokinesie, Feldenkreisova metoda, Body mind centering, Alexander, Suzan Klein, atd.) a velice rychle je propojila v jednu. V průběhu svých studií pracovala pod dohledem Mary Wigman a Kurta Jose, spolupracovala s tanečníky Limón Company, Graham a Cunningham. Od roku 1977 zkoumá různé souvislosti [ ]

Podpora

Hlavní město Praha

Ministerstvo kultury ČR

Studio Alta

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.