EN
Přejít na Diskuze a přednášky
Foto: archiv SE.S.TA

PŘEDNÁŠKA: EXPANDOVANÁ CHOREOGRAFIE – SOMATICKÝ POHLED

Marisa Hayes

Datum konání akce22. 8. 2020 I 14.00 |  Místo konání akceNárodní galerie Praha I Veletržní palác

Zveme vás na přednášku francouzko-americké teoretičky, umělkyně a editorky tanečního magazínu Repère Marisy Hayes. Přednáška je součástí projektu Rezidence pro choreografy s koučinkem, který probíhá ve spolupráci s Národní galerií. Přednáška proběhne v Korzu Veletržního paláce a také online.

Marisa Hayes v úvodu představí základní genealogii pojmu "expandovaná choreografie" a jeho kontextualizaci v historii umění, filmu a současného tance. V návaznosti na teoretický úvod pak společně otevřeme diskusi, na základě práce ve skupinách budeme reflektovat, co expandovaná choreografie znamená v našem nejen tanečním kontextu. Jak na sobě lpí choreografie a tanec? Co všechno můžeme označit za choreografii? Jak je v současné situaci choreografován náš pohled skrz obrazovky? Jak to ovlivňuje naše těla a jaká těla nazýváme tančící?

Tešime se na vás společne v interakci s účastníky Rezidence pro choreografy s koučinkem, kouči Alice Chauchat a Jean Gaudin, ředitelkou SE.S.TA Marií Kinsky a umělkyní a tanečnící Zuzanou Žabkovou. 

 

Umělci

Alice  Chauchat

Alice Chauchat Životopis

Alice Chauchat (FR/DE) je taneční umělkyně žijící v Berlíně. Její práce je zakotvena v pojmech spolupráce a etiky pospolitosti – jde o neustálé zkoumání, které nabývá formu choreografické tvorby, výuky, kolektivní praxe a psaní. Vytváří díla, která rezonují s diváky po celém světě (přes 20 zemí). Chauchat má výjimečné nadání odhalovat realitu těl v její rozvrstvenosti, odkrývat materiální rozměr myšlení a vidět tělo jako vždy zároveň fyzické, intelektuální, sociální a emocionální –⁠ to z ní činí vlivnou umělkyni její generace. [ ]

Marisa Hayes

Marisa Hayes Životopis

[ ]

Podpora

Partneři: Studio ALTA, Národní galerie Praha

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.