EN
Přejít na SE.S.TA pro děti
Foto: archiv SE.S.TA

TVOŘIVÝ DĚTSKÝ TÁBOR

tanec – dokumentární divadlo - světlo v prostoru

Datum konání akce13. 7.–17. 7. 2020 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

Každoročně pořádáme kreativní dětský tábor na Zámku ve Žďáru nad Sázavou. Tanec, divadlo a hra se světlem v prostoru jsou náplní tvůrčího procesu dětí pod vedením zkušených umělců a pedagogů v prostředí Zámku s možností mnoha doprovodných aktivit jako je koupání, procházky v krásné přírodě ad. Tábor je otevřen dětem od 7 do 16 let a už třetím rokem bude jak příměstský, tak i s možností pobytu. Tábor bude realizován v souladu se všemi hygienickými podmínkami a vládními nařízeními spojenými s pandemickou situací.

Při přihlášení si účastník vybere jednu ze tří oblastí tanec, dokumentární divadlo nebo světlo v prostoru, které se na táboře chce věnovat přednostně. Není důležité, zda má dítě v těchto oborech nějaké zkušenosti, ale pouze to, jaké umění chce objevovat, co ho nejvíce láká.


Program je rozdělen na dopolední a odpolední, kdy od rána se děti věnují danému oboru samostatně ve své skupině a po obědové pauze pak pracují všechny děti dohromady, prolínají se, vzájemně se inspirují, spolupracují a sdílejí radost z tvorby.


Tábor je zaměřený na rozvoj kreativity dítěte a schopnost improvizace. V malebném prostředí zámeckého areálu a přilehlé krajiny budou děti zkoumat, rozvíjet se a objevovat krásy umění skrze rozmanité umělecké formy, budou se učit spolupráci a vzájemnému naslouchání a budou mít příležitost pět dní pobývat ve výjimečném barokním areálu a učit se vztahu k historii a jejímu místu v současné kultuře i společnosti.


Na konci týdne se uskuteční v zámeckém areálu prezentace výsledků práce dětí z Tvořivého tábora, která je vždy plná radostných emocí, přináší dětem obrovskou zkušenost a umožňuje jim lépe pochopit, co za pět dní kreativní práce vytvořily. Pro rodiče je pak příležitostí vidět své děti se rozvíjet, zažít krásný den v zámeckém areálu a strávit čas s rodinou nabitý novými zážitky a zkušenostmi.

Jednotlivé skupiny vedou renomovaní umělci s rozsáhlými pedagogickými zkušenostmi. Pro děti, které jsou na táboře ubytované, je samozřejmě zajištěn další program na večer a trvalý dozor a stravování. Velkou výhodou tábora je omezený počet účastníků a dopolední rozdělení do skupin, což umožňuje velmi individuální přístup ke každému dítěti.


Tábor je ideální jak pro děti, které chtějí s uměleckou tvorbou teprve začít a chtějí si ji osahat v příjemném letním prostředí, tak pro děti, které už nějaké zkušenosti mají třeba ze základní umělecké školy a chtějí i v létě ve své aktivitě pokračovat.
 

Kategorie:

 

Tábor vyvrcholí veřejnou prezentací tvorby dětí v zámeckém areálu v pátek 17. 7. 2020.

Program

První den 13. července začínáme v 9.00 hodin. Pro děti, které mají tábor s ubytováním, nabízíme možnost přijet již v neděli a přespat do pondělí. 

Program dne

8:30 – 9:00 příchod
9:00 – 12:00 dopolední tvorba ve skupinách
12:00 – 12:30 oběd
12:30 – 13:30 poobědová pauza
13:30 – 16:30 společná tvorba všech skupin
16:30 odchod dětí z příměstského tábora, pro ubytované děti další program, večeře ad.
 

Veřejná prezentace výsledků tábora se uskuteční v pátek 17. července v zámeckém areálu, čas bude upřesněn.  

Praktické informace

Kurzovné:

příměstská varianta: 2200 Kč / druhý sourozenec 1800 Kč / třetí sourozenec 1300 Kč
s ubytováním: 4200 Kč / druhý sourozenec 3700 Kč / třetí sourozenec 3000 Kč

Ubytování pro děti je zajištěno v nedaleké Sokolovně, děti si přinesou vlastní karimatku a spacák.

Kontakt: 

Eva Papánková, koordinátor tábora / eva.papankova@se-s-ta.cz / tel: 608 653 653
Barbora Laierová, produkce / bb.laierova@gmail.com / tel: 721 186 488

 

Přihlášky/předprodej

Online přihláška ZDE.

Připravujeme

PŘÍMĚSTSKÝ TVOŘIVÝ DĚTSKÝ TÁBOR - srpen

Tento tábor povedou zkušené lektorky a choreografky Bára Látalová a Zdenka Brungot Svíteková, které budou děti provázet tvůrčím kreativním procesem a pohybovými principy, se kterými běžně pracují s tanečníky v představení Karneval zvířat. Děti tak budou mít unikátní příležitost ocitnout se v roli tanečních tvůrců, vyzkoušet si, jak mohou sami ovlivnit to, jakým směrem se představení bude ubírat… To vše inspirováno rozmanitým světem živočišné říše.

 

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR VYPRÁVÍME PŘÍBĚHY

Podzimní příměstský tábor pod vedením zkušené lektorky Michaely Piskačové, na kterém budou děti opět vyprávět příběhy. Vstoupí do uhrančivého a fascinujícího světa příběhů a popustí uzdu fantazie. Budou komentovat situace, vstupovat do postav a hledat řešení pro jejich dialogy.

 

TANEC V GALERII: HERNY V POHYBU

Národní galerie Praha je místem, kde se baví celá rodina, kdykoliv během otevírací doby galerie mohou návštěvníci objevovat umělecká díla vedeni pracovními listy. Pro rodiče s dětmi chystá SE.S.TA každoroční otevřené pohybové dílny.

 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.