EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: DraganDragin: KoresponDance 2019: BANDART Productions

ROUNDABOUT EUROPE: EVALUAČNÍ MEETING

Program rezidenčních pobytů po celé Evropě, výměna tvůrců a jejich produkcí s poskytováním profesionální podpory, školení a koučování.

Datum konání akce23.–25. 10. 2019 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

Cílem dvouletého evropského projektu Roundabout Europe, který získal podporu v rámci programu Kreativní Evropa, je posílit budování venkovních (“outdoor”) uměleckých aktivit v Evropě a tím získat přístup k novému publiku, novým networkům a novým zkušenostem. Roční cyklus projektu bude uzavřen říjnovým evaluačním meetingem a během listopadu bude vyhlášen open call na rezidence pro rok 2020.

V rámci projektu bylo v roce 2019 poskytnuto celkem 10 uměleckých rezidencí s koučinkem v 5 evropských zemích (ČR, Velká Británie, Holandsko, Dánsko a Portugalsko). Zúčastnění umělci byli vybráni společnou radou jako přední protagonisté v dané oblasti a dané zemi. Mobilita umělců napříč Evropou je klíčem celého projektu, neboť umožňuje mezikulturní konfrontaci a dialog a následně vede umělce ke spolupráci a budování evropské kulturní identity.

Roundabout Europe chce podporovat umělce ve směřování k udržitelné a ekonomicky funkční profesionalitě bez ztráty uměleckých hodnot. Pět festivalů bude stimulovat rozvoj otdoorového divadla a zviditelňovat jednotlivé produkce a tvůrce. 

"Pozitivní reakce EU umožňuje, aby první rezidence proběhly v létě," říká Alfréd Konijnenbelt ze Spoffinu, mezinárodního festivalu pro profesionální uliční a lokální divadlo v Amersfoortu, NL. "Očekáváme, že budeme schopni nabídnout významnou podporu jak holandským, tak zahraničním divadelníkům."

Projekt má vlastní webové stránky roundabouteurope.eu

Nový impuls pro outdoorové divadlo, tanec a nový cirkus v celoevropském kontextu!

Praktické informace

ORGANIZÁTOŘI PROJEKTU

/ Festival "Imaginarius" (Portugalsko)

/ Mezinárodní festival "KoresponDance" (Česká republika)

/ Festival "Out There" (Velká Británie)

/ Festival "Passage Festival" (Dánsko)

/ "Spoffin Festival" (Holandsko)

Přihlášky/předprodej

Hlásit do programu ROUNDABOUT EUROPE se budete moci opět v listopadu a prosinci 2019. 

Podpora

Dvouletý evropský projekt Roundabout Europe získal podporu z Evropské unie v rámci programu Kreativní Evropa.

Projekt je podporován Ministerstvem kultury ČR. 

Připravujeme

FESTIVAL KoresponDance

KoresponDance každý rok na začátku července otevře dveře zámku desítkám umělců a tisícovkám návštěvníků a všem zprostředkuje fantastický zážitek se současným uměním té nejvyšší světové úrovně. Těšit se můžete již na sedmý ročník, který opět přivítá nepočítaně umělců z několika kontinentů.

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.