EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: 

SECRET JOURNEY

Datum konání akce14. 10. 2017 |  Místo konání akceNárodní galerie v Praze

Pohybově-vizuální instalace Secret Journey etablované choreografky Yoshiko Chuma je navázaná na výstavu Aj Wej-wej. Zákon cesty a prostřednictvím pohybu přináší novou perspektivu a nové zážitky při vnímání konceptuálního díla.

Osmdesát performerů, pět profesionálů a sedmdesát pět zájemců z řad veřejnosti, prostřednictvím pohybového vyjádření zprostředkovává a prohlubuje sdělení jednoho z nejvlivnějších umělců současnosti. Výstava Aj Wej-weje v Národní galerii v Praze reflektuje zásadní společensko-politické téma posledních let – uprchlickou krizi. Návštěvníci uvidí diskutované dílo rozpohybované fascinujícím počtem performerů pod vedením choreografky, režisérky, iniciátorky či pohybové badatelky věnující se reflexi společenských otázek již dvacet let. Performance bude uvedena pouze jednou jako unikátní spojení dvou uznávaných kontroverzních umělců. Umělců, kteří do své tvorby promítají osobní zážitky, zkušenosti a pocity způsobem, který ohromuje a láká publikum po celém světě.

Součástí Instalace boudou úryvky z choreografie Svėcení Jara Jiřího Bartovance. Tančí:
Kristýna Hebelková, Barbora Křížová, Jaroslav Lambor, Lucie Matoušková, Daniel Matušů, Patrik Miker, Jan Razima, Eva Rezová, Denisa Šeleverová, Barbora Vaňková, Lenka Vořechovská, Tereza Weinlichová
 

 Aj Wej-wej

Světově proslulý současný čínský výtvarný umělec, architekt a v neposlední řadě občanský aktivista. Jeho konceptuální tvorba se vyznačuje kontroverzností námětů i zpracování a v drtivé většině je politicky angažovaná.


Yoshiko Chuma

Japonská tanečnice, choreografka a aktivistka žijící ve Spojených státech, která se ve své tvorbě věnuje společenským otázkám a jejich reflexi více jak dvacet let. Má bohaté zkušenosti z různých zemí, kam opakovaně jezdí a zabývá se místními politickými a kulturními poměry (Palestina, Afghánistán, Jordánsko, Egypt) a neméně hodnotné jsou i její vlastní zkušenosti ze života v Americe.

Diskutované dílo rozpohybované fascinujícím počtem performerů

Program

Performance bude probíhat po celý den od 10:00 do 18:00 hodin, vyvrcholení pak bude v 16:00 hodin. 

Během instalace se návštěvníci mohou volně pohybovat mezi exponáty, přijít a odejít kdykoliv, tak jak je v galerii běžné.

 

 

Praktické informace

 Vstup zdarma.

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.