EN
Přejít na SE.S.TA pro děti
Foto: G. Klementová

Kreativní projekty do škol

Seminář pro choreografy a pedagogy o kreativní výuce na školách.

Datum konání akce28. 10. (od 17.30) – 1. 11. 2015 (do 15.00) |  Místo konání akceŽďár nad Sázavou

Může dítě chápat fyziku nebo matematiku přes tanec? Může si školák nebo student osvojit jazyk nebo literaturu díky tanci? Obracíme se na pedagogy základní nebo střední školy (či odborného učiliště) se zájmem obohatit výuku o nové prvky a na choreografy s chutí tvořit v jiném prostředí, kteří chtějí tvořit společné projekty pro žáky. Tento seminář je určen právě jim!

Projekt

Cílem iniciativy KREATIVNÍ PROJEKTY DO ŠKOL  má podporovat mezioborové aktivity  a tvořivost ve školách. Tanec může pomoci žákům osvojit si poznatky, získat dovednosti daného předmětu a rozšířit rámec kompetencí, které dítě ve školním prostředí používá. Takové kreativní projekty posílí vazby mezi školou a životem dítěte. Jednotlivé kreativní projekty se uskuteční v časově omezeném období (několik týdnů).

Seminář

KREATIVNÍ PROJEKTY DO ŠKOL si klade za cíl dát pedagogům a choreografům možnost spolupracovat  na realizaci jednotlivých tvůrčích tanečních projektů ve školách.
Seminář by měl pedagogům a choreografům se zájmem o kreativní zpestření výuky sloužit také k setkání s odborníky ze zahraničí i ČR, kteří mají s podobnými projekty dlouholeté zkušenosti. Do semináře se mohou přihlásit i ti, kteří ještě praktické zkušenosti nemají.


Rámcový harmonogram semináře

 

Praktické informace


V ceně není zahrnuto ubytování. Doporučujeme některou z následujících variant:

LEVNĚJŠÍ VARIANTA:

Penzion Táferna
Santiniho 38/4, 591 02 Ždár nad Sázavou

telefon: +420 566 623 121

email: info@taferna.cz

nebo

Penzion na stezce

Dvorská 21 Ždár nad Sázavou

telefon: +420 566 623 395

email: penzionnastezce@eznam.cz
 

DRAŽŠÍ VARIANTA:

Tálský mlýn
Tálský mlýn, č.p.18, Žďár nad Sázavou

telefon: 566 625 501

email: talskymln@sportispo.cz

Neváhejte se obrátit na nás pokud jste nenašel vhodné ubytování.

Umělci

Sophie Billy

Sophie Billy Životopis

Kromě kariéry tanečnice v Londýnském Baletním Festivalu a Royal Baletu ve Wallonii, účinkovala také v dalších skupinách klasického a současného tance. V současné době působí jako pedagožka pedagogů v Národním tanečním centru v Paříži (Centre National de la Danse) a ve spolupráci s Jeanem Christophem Paré a Wilfride Piolletovou rozvíjí metodu analýzy tanečního pohybu aplikovanou přímo na techniku tance [ ]

Agnès Dufour

Agnès Dufour Životopis

je především tanečnicí, vystupuje mimo jiné pro Christine Bastin, Charles Cré-Ange, VMT, Maïté Fossen, Odile Azagury, Erika Zueneli, bratry Ben Aïm, Christian Bourigault, Hervé Diasnas a dalšímiJe certifikovanou praktikantkou metody Feldenkrais, rozvíjí tuto metodu ve vztahu k tanci a to na úrovni pedagogické i choreografické. V roce 2010 byla pozvána do Prahy, aby zde uvedla svou první choreografii „Impromptu“, kterou vytvořila společně se Suzon Holzer [ ]

Barbora Látalová

Barbora Látalová Životopis

Barbora Látalová absolvovala na Konzervatoři Duncan centre v roce 1997. Je tanečnice, choreografka a taneční pedagožka pokládající si stále nové otázky a pro své další vzdělávání neváhá vycestovat za novými příležitostmi. Je interpretkou v několika projektech zároveň, ať již pro mezinárodní divadelní soubor Nie d´Alex Byrne, pro díla českých choreografů nebo v neposlední řadě také v představeních pro děti [ ]

Přihlášky/předprodej

Přihlášky posílejte do 25. 10. 2015 na adresu:

rezervace@se-s-ta.cz

Maximální počet účastníků je 12 (ideálně půl na půl učitelé a choreografové).

Platbu proveďte do 25. 10. 2015 na číslo účtu 107-155530217/ 0100 variabilní symbol 052015 a do poznámky prosím uveďte své jméno a příjmení. V mimořádných případech je možné zaplatit i na místě v hotovosti. Pro školy vysílající své učitelé – možné i fakturou.

Podpora

Děkujeme: Zámek Žďár a Ministerstvo kultury ČR.

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.