EN
Přejít na SE.S.TA pro děti
Foto: archiv

TVOŘIVÝ TÁBOR KORESPONDANCE 2024

tanec * divadlo * cirkus

Datum konání akce7.–12. 7. 2024 |  Místo konání akceZámek Žďár nad Sázavou

Každoročně pořádáme na zámku ve Žďáře nad Sázavou tvořivý dětský tábor pod vedením zkušených umělců a pedagogů z oblasti živého umění. Na vlastní kůži si děti vyzkouší různé umělecké techniky, ale hlavně si užijí spoustu radosti z pohybu, ze společného tvoření a objevů nejen v zámeckých zákoutích… A navíc se na závěr blýsknou na festivalu KoresponDance. Tábor je otevřen dětem od 7 do 15 let a bude opět jak příměstský, tak i s možností pobytu.

Tábor je zaměřený na rozvoj kreativity dítěte a schopnost improvizace. V malebném prostředí zámeckého areálu a přilehlé krajiny budou děti zkoumat, rozvíjet se a objevovat krásy umění skrze rozmanité umělecké formy, budou se učit spolupráci a vzájemnému naslouchání. Tábor není zaměřen na výkon ani výsledek, cílem je radost ze společné tvorby a objevování.

Co děti zažijí

Věříme, že skvělý prázdninový týden, který jim přinese radost z pohybu a vlastního tvoření! Program pro ně budou zajišťovat naši lektoři

 Program bude koncipován tak, aby si všechny děti vyzkoušely během tábora všechny umělecké disciplíny. V přihlášce můžete uvést, jaké disciplíně by se vaše dítě chtělo věnovat přednostně. Není důležité, zda má dítě v těchto oborech nějaké zkušenosti, ale pouze to, co ho nejvíce láká. Pokusíme se těmto přáním vyhovět, nicméně rozdělení do skupin budeme dělat také s ohledem na věk a celkový počet dětí.

PŘEDSTAVENÍ NA ZÁVĚR

Děti se také v průběhu tábora stanou autory vlastního představení, které budete moci zhlédnout při zahájení mezinárodního festivalu KoresponDance v pátek 12. 7. 2024 odpoledne. Toto setkání bývá plné radostných emocí, dětem přináší obrovskou zkušenost a rodičům příležitost strávit příjemné odpoledne s rodinou v zámeckém areálu ve festivalové atmosféře.

Týden plný divadla, tance a nového cirkusu v zámeckém areálu.

Program

Program je rozdělen na dopolední a odpolední, kdy od rána se děti věnují vybranému oboru se svojí skupinou a po obědové pauze pak pracují děti dohromady, prolínají se, vzájemně se inspirují, spolupracují a sdílejí radost z tvorby. Pro děti, které jsou na táboře ubytované, je zajištěn další program na odpoledne i večer, trvalý dozor a stravování. 

DENNÍ PROGRAM (neděle–pátek):

8:30–9:00 Příchod*
9:00–12:00 Dopolední tvorba ve skupinách
12:00–13:30 Oběd a poobědová pauza
13:30–16:30 Společná tvorba všech skupin
16:30 Odchod dětí z příměstského tábora, pro ubytované děti další program, večeře

 * V případě, že u nás budou děti na pobytě, můžete děti přivézt buď v sobotu večer nebo v neděli ráno (časy budou upřesněny). 
 
Tábor začíná v neděli 7. 7. ráno (9:00–10:00), končí v pátek 12. 7. odpoledne po společném vystoupení na festivalu KoresponDance (asi 17:00). 

UBYTOVÁNÍ (pro pobytovou variantu tábora)

Děti jsou ubytované v Sokolovně (cca 500 m od zámku) ve společném prostoru (vlastní spacák či karimatka). Po celou dobu jsou s nimi táboroví asistenti, kteří pro ně také připravují odpolední program (procházky, hry, koupání atd.).

STRAVOVÁNÍ

Snídaně, obědy a večeře budou zajišťovány na zámku v rámci festivalového cateringu, dopoledne i odpoledne zajistíme dětem svačinu + pitný režim po celý den. V případě potřeby vegetariánské,  bezlepkové či bezlaktózové stravy vám rádi vyhovíme.

Praktické informace

CENA TÁBORA (6 dní)

Cena zahrnuje: 
Kurzovné se hradí předem na základě zálohové faktury, která bude vystavena společně s potvrzením přihlášky. V případě potřeby rozložení platby do více splátek vám rádi vyhovíme. 
 
Stornopodmínky
 
Při zrušení účasti dítěte (bez náhradníka) stornopoplatky činí: 
  • — Do 10. 5. – 25 % z celkové částky*
  • — Do 10. 6. – 50 % z celkové částky*
  • — Do 30. 6. – 75 %  z celkové částky*
  • — Po 30. 6. – 100 % z celkové částky*
* V případě náhrady za sebe se stornopoplatky neúčtují.  Při nemožnosti nastoupení na tábor z vážných důvodů (nemoc apod.) je potřeba doložit potvrzením od lékaře, v takovém případě vracíme celou částku. V případě, že by v návaznosti na vládní nařízení bylo konání letních táborů zrušeno, vraceli bychom kurzovné v plné výši.
 

Umělci

Lukáš  Bouzek

Lukáš Bouzek Životopis

Absolvent KALD DAMU (obor herectví). Lektor kreativních dílen v ČR, Mexiku, Německu a Bulharsku. Člen divadelní skupiny Loutky bez hranic, se kterou hraje loutkové divadlo pro děti od jednoho do sta let. [ ]

Ludvík Polák

Ludvík Polák Životopis

Ludvík je “mladou krví” českého nového cirkusu. Své zkušenosti získával jako student v Centru současného cirkusu Cirqueon, kde v současné době působí jako lektor kurzů pro děti. Ludvíkova parketa je hlavně žonglování, ale naučí děti i parádní stojky, chůzi po slacklině nebo skvělé kousky s flowersticky. [ ]

Marta Vodenková Trpišovská

Marta Vodenková Trpišovská Životopis

Tanečnice, pedagožka a choreografka, absolvovala Konzervatoř Duncan Centre a bakalářský obor taneční věda na HAMU. Zároveň prošla studijním pobytem na Brighton University obor tanec s vizuálním uměním. Byla zakládající členkou skupiny Nanohach, kde působila v letech 2004-2011. Věnuje se vlastní tvorbě (obdržela II. a III. cenu v mezinárodní choreografické soutěži Cena Jarmily Jeřábkové a několik nominací na Cenu Sazky). Choreograficky spolupracovala s divadly Nablízko a Minor, v současné době také s Národním divadlem nebo s Divadlem bratří Formanů. Současný tanec a tvorbu vyučuje také na Konzervatoři Duncan centre. Dlouhodobě spolupracuje se SE.S.TA na kreativně-vzdělávacím projektu Škola tančí a vede vzdělávací semináře pro umělce i pedagogy. Aktivně se podílí na vzniku Metodiky Škola tančí. [ ]

Přihlášky/předprodej

Přihlašujte se zde: on-line přihláška (Formuláře Google). 

Přihláška se stává závaznou po uhrazení kurzovného, pak vám garantujeme místo pro vaše dítě. 

Kontakt

Koordinátorka tábora:

Eva Papánková

+420 608 653 653
eva.papankova@se-s-ta.cz 

Podpora

Finanční podpora: Ministerstvo kultury ČR

Partner: Zámek Žďár nad Sázavou

Připravujeme

KORESPONDANCE 2024

Navšťivte 12. ročník Mezinárodního festivalu současného tance, nového cirkusu a pohybového divadla festivalu KoresponDance!

Praha 20.–22. 6.
Žďár nad Sázavou 11.–14. 7. 

Letos také v Jihlavě a v Novém Městě na Moravě.

www.korespondance.cz

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.