EN
Přejít na SE.S.TA pro děti
Foto: archiv SE.S.TA

Workshop (i) MOZEK TANČÍ –⁠ kreativní výuka v pohybu

Workshop pro pedagogy ZŠ a umělce

Datum konání akcePá 24. 5. 2024, 14:30–⁠16:30  |  Místo konání akceZŠ a ZUŠ Bezdrevská, České Budějovice

Učíte matematiku, český jazyk, přírodovědu nebo cizí jazyky a máte chuť svou výuku trochu rozhýbat, aby bavila děti i vás? Každá vydařená hodina ve škole je malé umělecké dílo. I proto může umělecký způsob myšlení nastartovat jiný přístup k výuce a ve spojení s tvořivým pohybem vám u toho bude dobře i na těle.

Workshop je určený pedagogům ZŠ a umělcům pracujícím ve školách s dětmi. Všem, kteří mají chuť obohatit svou výuku o nové prvky a přesvědčit se, že pohyb může dětem pomoci v porozumění školní látce i rozvoji jejich osobnosti. Choreografka a lektorka programu Škola tančí Zden Brungot Sviteková se s vámi podělí o několik konkrétních námětů do výuky a seznámí vás s principy tvořivého procesu, který pak můžete sami dále rozvíjet ve své pedagogické praxi. Součástí workshopu bude také část věnovaná reflexi –⁠ jak efektivně reflektovat s dětmi i dospělými, abychom i skrze slova dokázali vytvořit bezpečné a podnětné prostředí.

Podpořit vlastní kreativitu, osvojit si lépe školní učivo skrze tvořivý pohyb a porozumět lépe sobě i ostatním. To je Škola tančí, kreativně-vzdělávací program, který spojuje světy pohybového umění a kreativního učení.

Program

PRO KOHO
Pedagogové ZŠ
Pedagogové ZUŠ, MŠ
Umělci či další zájemci o kreativní učení v pohybu

OBSAH WORKSHOPU
– Seznámení s programem Škola tančí
– Principy kreativní výuky v pohybu
– Praktická část: kreativně-pohybová dílna tématicky zaměřená na vybrané školní učivo
– Vedená reflexe

DÉLKA
– 120 min.  

 

Praktické informace

KDY
10. 5. 2024

V KOLIK
14:30 - 16:30

KDE
ZŠ a ZUŠ Bezdrevská (Bezdrevská 1036, České Budějovice)

CENA
– Pro zájemce z Českobudějovicka je workshop zdarma (v rámci projektu MAP IV
ORP ČB)
– Pro ostatní zájemce 150 Kč (platba na místě v hotovosti)

Umělci

Zdenka Brungot-Svíteková

Zdenka Brungot-Svíteková Životopis

Mezinárodně působící nezávislý umělec, tanečnice, performerka, choreografka a pedagožka, absolventka VŠMU (SK), seanse - Teaching Artists (N), programů Prototypes III Nadace Royaumont a Incubateur de Chorégraphes (FR). Zaměřuje se na současné pohybové a divadelní techniky, improvizaci, kompozici, somatické přístupy, pohybový výzkum a transdisciplinární spolupráce v oblasti tanečního umění a performance. Vzdělává se také v komunikaci a využití coaching přístupů v umělecké a pedagogické práci. Jako interpretka, spolutvůrkyně či asistentka spolupracovala s mnoha domácími i zahraničními umělci v Evropě, USA a Asii. Věnuje sa také vlastní autorské tvorbě (chiens anufragés, Define Yourself or Get Defined!, HAZARD ZONE). Je jedním z iniciátorů a organizátorů festivalu ImproEventsPrague (2010 - 2015), v rámci programu Francouzského Institutu byla rezidenční umělec na Cité Internationale des Arts Paříži v roce 2017/2018. Zdenka je také jednou ze zakladatelek spolku OSTRUŽINA z.s. a spoluautorkou projektů DIFFERENT?, Tančit o Žižkov a souHra. Práci OSTRUŽINA z.s. prezentovala na konferencích ITAC2 Brisbane 2014 a ITAC4 v New York City v roce 2018. Spolupracuje také s Ateliérem fyzického divdla KSFT-DIFA JAMU v Brně. / Photo: Lea Girardin [ ]

Přihlášky/předprodej

Přihlašujte se on-line zde.

Co je Škola tančí?

Workshop realizuje Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, které se dlouhodobě zasazuje o rozvoj současného tanečního umění v České republice v mezinárodním kontextu. Zabýváme se dvěmi základními uměleckými směry – rozvojem profesionálních tanečních umělců i tanečního oboru a rozvojem společnosti prostřednictvím současného tance.

Od roku 2006 rozvíjí program Škola tančí, který je založený na propojení uměleckého a pedagogického světa, kdy si žáci dané třídy osvojují vybrané školní učivo prostřednictvím tance a tvořivého pohybu. V tvůrčím procesu je provází profesionální umělec-choreograf a výsledkem jejich společné práce je představení, které sdílejí s rodiči. Program Škola tančí rozvíjí abstraktní myšlení, schopnost improvizovat ve vzdělávání i v životě. Zaměřuje se na rozvoj kreativity dětí a učí se na jejím základě konstruktivně vystavět projekt. Podporuje vnitřní motivaci dětí, rozvíjí sebevědomí, schopnosti skupinové spolupráce, respekt a další měkké kompetence nezbytné pro život ve 21. století.

Kontakt

Eva Papánková, manažerka kreativně-vzdělávacích programů
eva.papankova@se-s-ta.cz
+420 608 653 653
 

Podpora

Workshop realizuje MAS Rozkvět ve spolupráci s Centrem choreografického rozvoje SE.S.TA  v rámci KreatFest 2024 a FUK 2024 –⁠ Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání.

Připravujeme

Více informací o programu Škola tančí: www.skolatanci.cz

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.