EN
Přejít na SE.S.TA pro děti
Foto: archiv SE.S.TA

Workshop (i) SLOVNÍ DRUHY TANČÍ –⁠ kreativní výuka v pohybu

Workshop pro pedagogy ZŠ a umělce

Datum konání akcePá 10. 5. 2024, 16:00–⁠18:00  |  Místo konání akceCentrum uměleckých aktivit, Hradec Králové,

Učíte matematiku, český jazyk, přírodovědu nebo cizí jazyky a máte chuť svou výuku trochu rozhýbat, aby bavila děti i vás? Každá vydařená hodina ve škole je malé umělecké dílo. I proto může umělecký způsob myšlení nastartovat jiný přístup k výuce a ve spojení s tvořivým pohybem vám u toho bude dobře i na těle.

Workshop je určený pedagogům ZŠ a umělcům pracujícím ve školách s dětmi. Všem, kteří mají chuť obohatit svou výuku o nové prvky a přesvědčit se, že pohyb může dětem pomoci v porozumění školní látce i rozvoji jejich osobnosti. Choreografka a lektorka programu Škola tančí Marta Vodenková Trpišovská se s vámi podělí o několik konkrétních námětů do výuky a seznámí vás s principy tvořivého procesu, který pak můžete sami dále rozvíjet ve své pedagogické praxi.

Podpořit vlastní kreativitu, osvojit si lépe školní učivo skrze tvořivý pohyb a porozumět lépe sobě i ostatním. To je Škola tančí, kreativně-vzdělávací program, který spojuje světy pohybového umění a kreativního učení.

Program

PRO KOHO
Pedagogové ZŠ
Pedagogové ZUŠ, MŠ
Umělci či další zájemci o kreativní učení v pohybu

OBSAH WORKSHOPU
– Seznámení s programem Škola tančí
– Principy kreativní výuky v pohybu
– Praktická část: kreativně-pohybová dílna tématicky zaměřená na vybrané školní učivo
– Vedená reflexe

DÉLKA
– 120 min.  

 

Praktické informace

KDY
10. 5. 2024

V KOLIK
16:00–⁠18:00

KDE
Centrum uměleckých aktivit–⁠ přednáškový sál (Tomkova 139/9, Hradec Králové 3)

CENA
150 Kč

 

 

Umělci

Marta Vodenková Trpišovská

Marta Vodenková Trpišovská Životopis

Tanečnice, pedagožka a choreografka, absolvovala Konzervatoř Duncan Centre a bakalářský obor taneční věda na HAMU. Zároveň prošla studijním pobytem na Brighton University obor tanec s vizuálním uměním. Byla zakládající členkou skupiny Nanohach, kde působila v letech 2004-2011. Věnuje se vlastní tvorbě (obdržela II. a III. cenu v mezinárodní choreografické soutěži Cena Jarmily Jeřábkové a několik nominací na Cenu Sazky). Choreograficky spolupracovala s divadly Nablízko a Minor, v současné době také s Národním divadlem nebo s Divadlem bratří Formanů. Současný tanec a tvorbu vyučuje také na Konzervatoři Duncan centre. Dlouhodobě spolupracuje se SE.S.TA na kreativně-vzdělávacím projektu Škola tančí a vede vzdělávací semináře pro umělce i pedagogy. Aktivně se podílí na vzniku Metodiky Škola tančí. [ ]

Přihlášky/předprodej

Přihlašujte se on-line zde. (Zaškrtněte z nabídky všech workshopů konaných v rámci KreatFestu.)

Kontakt

Eva Papánková, manažerka kreativně-vzdělávacích programů
eva.papankova@se-s-ta.cz
+420 608 653 653
 

Podpora

Workshop pořádá Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA ve spolupráci s Centrem uměleckých aktivit, Hradec Králové, v rámci KreatFest 2024 a FUK 2024 –⁠ Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání.

 

Připravujeme

Více informací o programu Škola tančí: www.skolatanci.cz

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.