EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: archiv

(i) vesmír tančí

Workshop pro učitele ZŠ

Datum konání akce14.2.2022, 16.00-18.00 |  Místo konání akceCentrum současného umění DOX, Praha

Jak se může tanec a pohyb zapojit do běžného školního předmětu? Choreografka Marta Vodenková Trpišovská se s vámi podělí o několik konkrétních námětů, jak rozhýbat žáky i sebe například v hodinách přírodovědy. Zaostřeno na vesmír, vznik světa, pravěk... Ukázková lekce dle principů projektu Škola tančí určena všem učitelům základních škol, kteří si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, když si žák školní látku prožije ve vlastním těle. A navíc si z workshopu odnesou praktické nástroje pro svoji vlastní pedagogickou praxi.

O projektu Škola tančí:

Učitelé a vyškolení umělci po vzájemné dohodě a dle vzájemných preferencí, předmětu výuky, složení kolektivu a dalších dostupných kritérií vytvoří dvojice (pedagog + umělec).

Umělec ve spolupráci s pedagogem připraví na míru formu i obsah projektu. Umělec pravidelně intervenuje do výuky po dobu jednoho až tří měsíců (min. 20 vyučovacích hodin). Pedagog se nechává inspirovat kreativním přístupem a průběžně navazuje na tuto intervenci i v ostatní výuce. Žáci realizují tvůrčí projekt výuky v pohybu a učí se vnímat a používat „tělo v pohybu“ jako kreativní nástroj poznávání a zapamatování. Silným prvkem při zkoušení je také názornost, hra, spolupráce a vzájemné sdílení.

Projekt vždy uzavírá veřejná prezentace výsledků a verbální hodnocení ze strany vedení projektu, umělce, pedagoga i dětí. Závěrečná prezentace je okamžikem neformálního sdílení názorů, podnětů i připomínek.

 

“Velmi mi pomáhá kreativně pracovat na své cestě díky více úhlům pohledu, které Škola tančí poskytuje.” (učitelka ZŠ a účastnice Semináře Škola tančí, 2022)

Praktické informace

Cena: 300,- Kč


Co s sebou: Pohodlné oblečení a něco na psaní

Kde? Centrum současného umění DOX (auditorium), Poupětova 1, Praha 7

Kontaktní osoba: Eva Papánková, tel: 608 653 653, eva.papankova@se-s-ta.cz


Workshop se koná v rámci FUK (Festival umění a kreativity ve vzdělávání)

 

Umělci

Marta Vodenková Trpišovská

Marta Vodenková Trpišovská Životopis

Marta Trpišovská, tanečnice, pedagožka a choreografka absolvovala Konzarvatoř Duncan centre a HAMU, bakalářská studia, obor taneční věda. Zároveň prošla studijním pobytem na Brighton University obor tanec s vizuálním uměním. Od roku 2001 se pohybuje na české taneční scéně, je zakládající členkou taneční skupiny Nanohach, na jejíž činnosti se aktivně podílela v letech 2004-2011, věnuje se vlastní tvorbě (obdržela II. a III.cenu mezinárodní choreografické soutěži Cena Jarmily Jeřábkové a několik nominací na cenu Sazky). Choreograficky spolupracovala s divadly Nablízko a Minor. Pedagogickou činnost měla možnost rozvíjet především na Konzervatoři Duncan centre v letech 2001-2009), kde vyučovala současný tanec a tvorbu. V letech 2006 -2012 úzce spolupracovala s divadlem Bratří Formanů. V současné době připravuje společně s Leou Švejdovou a Nanohach autorské představení Den a noc a noc a den, jako choreograf a interpret nový projekt Dagmar Peckové "Wanted" a také se podílí projektu Škola tančí s Centrem choreografického rozvoje SE.S.TA. [ ]

Přihlášky/předprodej

Přihláška ZDE

 

Kapacita: 15 osob - rezervace nutná formou přihlášky

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.