EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: archiv

OPEN CALL: REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM 2022

Kouči: Sue Schroeder (USA), Benjamin Richter (DE) a Jean-Christophe Paré (FR)

Datum konání akce17.8.2022 - 26.8.2022 |  Místo konání akcePraha

Rozvíjejte svůj projekt na intenzivní rezidenci s podporou zkušených uměleckých koučů a mezinárodního kolektivu dalších tvůrců. Cílem Rezidence s koučinkem je provázet a podporovat práci rozvíjejících se choreografů a poskytovat jim reflexi k jejich vznikajícímu dílu. Rezidence také funguje jako platforma spoluvytvářející diskurz v oblasti současného tance, umění a života, který odráží českou i mezinárodní taneční a uměleckou scénu. Rezidence bude probíhat prezenční formou v Praze, v anglickém jazyce. Rezidenci 2022 povedou kouči Sue Schroeder (USA), Benjamin Richter (DE) a Jean-Christophe Paré (FR)

 

„Účast na Rezidenci pro choreografy s koučinkem pro mne byla smysluplnou a bohatou zkušeností. Komplexní program a dobře vedený proces mě nutily dívat se na svou práci v různých formách. Počínaje organizačními otázkami přes výběr zkušebních místností, odborné znalosti Marie Kinsky až po technický tým pro závěrečné představení našich prací, všechno bylo skvělé. Nejdůležitější pro mě ale byl kouč, jehož profesionální přístup k mé práci byl hluboký, bystrý a silný, ale nikdy škodlivý." Choreografka, účastnice Rezidence pro choreografy s koučinkem

Každý rok se rezidence účastní několik českých choreografů, kteří pak zpravidla úspěšně uvedou premiéru svého projektu a často jsou na základě spolupráce s koučem zváni do zahraničí. Umělci a projekty, na kterých na Rezidenci pro choreografy s koučinkem pracovali, se také často dostávají do výběrů v rámci prestižních událostí jako je Česká taneční platforma, Aerowaves, Pražské Quadriennale apod.

„Nejlepší mi na tom přijde možnost otevírat svoji tvorbu, smýšlení, sdílet otázky a předkládat otevřeně rozpracovanou práci. Skvělé je, že každý den je možnost práci ukázat v jakékoliv fázi a dostat připomínky, dostat možnost se zeptat na to, po čem jdeme, ale také získat několik úhlů pohledu na tutéž věc. Přijde mi skvělé́, že je to dělané́ nenátlakovou formou – můžeš, ale nemusíš prezentovat, je to na tobě.“ Michaela Raisová, účastnice Rezidence pro choreografy s koučinkem.

Umělecký koučink přináší posun v uvažování o umělecké tvorbě a jejím procesu.

 

Program

/ Ranní trénink Morning Studio
/ Práce ve Studio ALTA nebo Veletržním paláci samostatně a s kouči (4-6 hodin denně).
/ Každodenní večerní moderovaná diskuze peer to peer (2 hodiny).
/ Jednodenní seminář s přednáškami a videoprojekcemi
/ Dvě veřejné prezentace work in progress. 

Praktické informace

 

Účastníci budou mít k dispozici

/ Prostor ke zkoušení se svými interprety

/ Skvělé kouče
/ Peer to peer spolupráci s ostatními choreografy
/ Prostor pro diskuze a feedback
/ Ranní technické tréninky
/ Konference a přednášky odborníků z různých oborů
/ Záznam work in progress
/ Setkání s publikem
/ Mezinárodní networkig
/ Sdílení know-how a možností, které povedou k výsledkům
/ Pomoc se zajištěním ubytování

Komunikačním jazykem je angličtina. 

CENA REZIDENCE:  5 000 Kč / 200 EUR (stejná

Umělci

Jean-Christophe Paré

Jean-Christophe Paré Životopis

V roce 1976 získal angažmá v Pařížské opeře, již v roce 1982 byl jmenován prvním tanečníkem a byl členem experimentální taneční skupiny Pařížské opery - Groupe de Recherche de L Opéra de Paris (GRCOP). Operu opustil, aby se věnoval práci s různými současnými francouzskými choreografy - D. Larrieu, R. Chopinot, F. Verret, A. Degroat [ ]

Benjamin Richter Životopis

[ ]

Sue Adrienne Schroeder

Sue Adrienne Schroeder Životopis

Sue Adrienne Schroeder je umělecká ředitelka a spoluzakladatelka Core Dance, zaměřuje se na tvůrčí proces a zkoumání nových a jedinečných inspirací pro tvorbu tance a pohybu. Absolvovala universitu v Houstonu a získala magisterský titul v oboru divadelní umění z University of Arizona v Tucsonu. Schroeder pracovala mimo jiné pod vedením tanečních velikánů Billa Evanse, Hanyu Holmové, Olivera Kostocka, Anny Halprinové a Johna M. Wilsona, má další zkušenosti v rozšířených studiích Body-Mind Centering, Contact Improvisation, Modern Dance and Composition. Schroeder je držitelkou Ceny Haldeman Award za zásluhy a Kulturních multiplikátorů z Cizineckých institutů v Mnichově, Schroeder získala řadu grantů a stipendií organizací jako je Alternativní ROOTS, Úřad kulturních záležitostí města Atlanty, Gruzínská rada, Arts, Texaská komise pro umění, Rada kulturního umění Houstonu / Harris County, Dance USA a Národní nadace pro umění. V poslední době působí Schroeder jako ředitelka EXPOSED Festivalu a je členem Centra pro kreativitu a umění Společenství pro komunitní impaktní umění na Emory University. / Photo: Jerry Siegel [ ]

Přihlášky/předprodej

 

Pošlete přihlášku včetně životopisu a popisu projektu nejpozději do 31. 3. 2022.

Výběr vyhlásíme v polovině dubna 2022.

Detaily platby budeme posílat po výběru účastníků.

FORMULÁŘ PŘIHLÁŠKY zde

Povinná příloha: společně s přihláškou je třeba zaslat poštou DVD nebo do formuláře vložit link na videoukázku své rozpracované choreografie, ze které budete vycházet na rezidenci, popř. můžete připojit i ukázky své předchozí práce.

Ve formuláři můžete upřesnit jméno kouče, se kterým byste chtěli v průběhu rezidence pracovat. Budeme se snažit vašim požadavkům vyhovět.

Ve výběru účastníků 2022 upřednostňujeme projekty v procesu, respektive ne finální fázi a projekty by neměly být méně než dva měsíce před premiérou.

V případě dotazů kontaktujte: Eva Dryjová, eva.dryjova@se-s-ta.cz

Podpora

Rezidence probíhá za podpory MKČR, MHMP a ve spolupráci se Studio ALTA a Národní galerií Praha. 

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.