EN
Přejít na SE.S.TA pro profesionální rozvoj
Foto: Jordi Galí: 22 Callioux, 27.6.2018 Zámek Troja, foto Dragan Dragin

OPEN CALL WORKSHOP JORDI GALÍ: GESTO A OBJEKT

Zveme profesionální tanečníky a tanečnice, studenty tance, herectví, fyzického divadla, nového cirkusu atd. na workshop s katalánským tanečníkem, choreografem a pedagogem Jordim Galí do krásného prostředí zahrad Trojakého zámku.

Datum konání akce10.-13. 9. 2018 |  Místo konání akceTrojský zámek

Workshop je unikátní a první příležitostí v ČR proniknout do Jordiho práce, učit se jeho metodám a poznat principy, které využívá. Jordiho práce a jeho smyšlení jsou naprosto jedinečné a jeho workshop přináší do České republiky umělecký přístup, který je v našem prostoru velmi ojedinělý. Nenechte si tuto příležitost ujít!

Jordi zkoumá vztahy mezi tělem a předměty, ať je to trám, kámen, štafle nebo pneumatika. Zajímá ho prostor, v němž se tanec propojuje s artistikou a v němž lze z jednoduchých předmětů poskládat na jevišti důmyslnou architekturu, v němž lze předměty dokonce roztančit. Jordi využívá balanc, gravitaci, protichůdné síly a dynamický vztah různorodých materiálů. Své performance T, Ciel, 22 Cailloux, Abscisse, či Stance uvádí po celém světě.

Počet míst pro účast v projektu Pavillon Fuller je omezen.

 

Jordi Galí (ESP)

Tanečník, choreograf, pedagog. Vystudoval současný tanec na Institut del Teatre de Barcelone. Jako tanečník spolupracoval s Emiliem Gutiérrezem, Wim Vandekeybusem či Anne Teresa De Keersmaeker. Roku 1998 získal ocenění pro nejlepšího tanečníka od Certamen Coreográfico of Madrid a roku 2005 cenu pro nejlepšího herce na toruňském festivalu Kontact International Theatre Festival. Od roku 2001 se Jordi Galí věnuje vlastním projektům, v posledních letech
v rámci své společnosti Arrangement Provisoire. Jedním z jeho hlavních témat je dialog mezi lidským pohybem a hmotou, což se projevuje i v projektech, které již v České republice realizoval. V rámci festivalu KoresponDance 2016 byla například uvedena jeho inscenace Abscisse, která zkoumá napětí mezi protichůdnými silami, na jejichž základě se rodí architektura. Jordi Galí s pečlivostí a humorem vybudoval na scéně komplexní struktury za pomoci tří performerů, tří žebříků a nejrůznějších kousků lan i dřeva. Fascinace gesty a pohyby, které můžeme spatřit v manuální práci, provází Jordiho Galí snad odjakživa a jistě si ji přiveze s sebou i letos do zahrad Trojského zámku.

pokud se zapojíte i do realizace projektu Pavillon Fuller, který následuje po workshopu, workshop budete mít zcela zdarma!!!

Program

 Jordi Galí: Gesto a objekt

Počet míst pro účast v projektu Pavillon Fuller je omezen. 

 

Praktické informace

O projektu: Pavillon Fuller


Místo uvedení: Zámek Troja
Termín realizace: 16. – 18. září 2018
Premiéra: 18. září 2018
Repríza: 23. září 2018

Projekt je příležitostí, ve které se tanec dostává do interakce s prostorem a architekturou, která ho obklopuje. Jejich vztah je zkoumám skrze jednoduchou instalaci sestávající z dřeva a lehkého lanového systému. Participativní a kolektivní instalace prostřednictvím uchopení vztahu mezi tělem a materiálem upevňuje a podporuje dynamiku ve skupině. Pavillon v zahradách zůstává a stává se součástí expozice, zve k setkání, k dialogu a stává se součástí veřejného prostoru. Pavillon Fuller odkazuje na dílo Richarda Buckminstera Fullera, architekta a otce zakladatele tensegrité (princip aplikovaný v konstrukční logice pavilónu).

Kontakt: Lucie Fabišíková, 604 505 969, fabisikova@se-s-ta.cz

Umělci

Jordi Galí

Jordi Galí Životopis

Narozen 1980. Vystudoval Institut del Teatre de Barcelone ve Španělsku, obor Současný tanec. Jako tanečník, interpret spolupracoval s Emilio Gutiérrez (1997-1999), Wim Vandekeybus (1999-2001), Anne Teresa De Keersmaeker (2001-2003), Lies Pawels (2004-2005) and Maguy Marin (2005-2010). [ ]

Přihlášky/předprodej

Hlaste se prostřednictvím mailu na fabisikova@se-s-ta.cz nejpozději do 15. srpna 2018, v mailu pošlete svůj taneční background, a uveďte, zda máte zájem o účast v projektu Pavillon Fuller.

 

Podpora

Projekt je realizován ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy.

Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy.

Připravujeme

OPEN CALL Tanec v Galerii: Pavillon Fuller

Tanec v galerii: Pavillon Fuller, premiéra

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.