EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: Dragan Dragin

WORK IN PROGRESS: ...Or To Be

Markéta Stránská a Jean Gaudin uvádějí nové představení

Datum konání akce23. 11. 2019 I 20.00 |  Místo konání akcePraha I Studio ALTA

Choreografka, performerka a fyzioterapeutka Markéta Stránská se po úspěšném premiérovém uvedení svého sólového tanečního debutu LeŤ rozhodla pokračovat v prozkoumávání dalších cest a možností uchopení tématu zkušenosti s fyzickou odlišností. Na projektu spolupracuje s francouzským tanečníkem a choreografem Jeanem Gaudinem, SE.S.TA se na něm podílí v roli koproducenta. V listopadu můžete ve Studio ALTA navštívit Work in progress.

Během tvůrčího procesu se zrodilo několik nápadů na umístění stávajícího představení do jiného než klasického divadelního prostoru. Společným jmenovatelem těchto nápadů je pak tvůrčí touha i potřeba přistoupit se svým tématem ještě blíže a šířeji k divácké obci.

K další spolupráci se proto rozhodla oslovit Jeana Gaudina (1953), zkušeného francouzského choreografa, tanečníka, pedagoga a tvůrce tanečních filmů, “enfant terrible” francouzské nezávislé scény, který se ve své tvorbě často zabývá tématem prostoru.

Markéta Stránská a Jean Gaudin se poprvé pracovně setkali v létě 2017 v Praze, v rámci Choreografické rezidence s koučinkem pořádané Centrem choreografického rozvoje SE.S.TA.

Program

Tvůrčí tým:

námět, choreografie, interpretace: Markéta Stránská a Jean Gaudin
scénografie, kostýmy: Monika Urbášková
světelný design: Zuzana Režná
hudba: Jan Kratochvíl
produkce: Andrea Švandová, Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, ALT@RT z.ú.
grafika: Tomáš Bárta

Umělci

Jean Gaudin

Jean Gaudin Životopis

Poté, co měl příležitost pracovat mimo jiné s Mauricem Béjartem a Carolyn Carlsonovou, uvedl Jean Gaudin svou první vlastní choreografii v roce 1978 v Bagnolet a o rok později se rozhodl založit si i vlastní skupinu. Během své choreografická práce dává přednost prolínání různých uměleckých prostředků. Během celé své kariéry se při práci obklopuje video-umělci a filmaři, se kterými je podepsán pod více než 15 tanečními filmy [ ]

Markéta Stránská

Markéta Stránská Životopis

[ ]

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.