EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: Jordi Galí: KoresponDance 2015, foto Dragan Dragin

OPEN CALL: TANEC V GALERII: PAVILLON FULLER

pro všechny, kteří se chtějí účastnit unikátního uměleckého projektu v zahradách Trojského zámku

Datum konání akce16.-18. 9. 2018 |  Místo konání akceTrojský zámek

Hledáme zájemce z řad veřejnosti i profesionálních tanečníků, kteří se stanou součástí výjimečného projektu z cyklu Tanec v galerii, z cyklu, který již tradičně propojuje světy profesionálního umění a publika a nechává je se vzájemně obohatit. Projekt Pavillon Fuller – instalaci navázanou na barokní architekturu Trojského zámku a jeho zahrad a inspirovanou dialogem s právě probíhající expozicí Vladimír Škoda: Harmonices Mundi / Johannes Kepler přijede realizovat etablovaný španělský choreograf Jordi Galí. Plánovaná premiéra a repríza proběhnou v září 2018. Taneční, divadelní ani jiná umělecká průprava není nutná, jediným požadavkem je zájem a chuť získat nové zkušenosti, setkat se se zahraničními umělci a podílet se na zcela unikátním krásném projektu, jehož výsledek se stane součástí veřejného prostoru.

O projektu: Pavillon Fuller

Místo uvedení: Zámek Troja
Termín realizace: 16. – 18. září 2018
Premiéra: 18. září 2018
Repríza: 23. září 2018

Projekt je příležitostí, ve které se tanec dostává do interakce s prostorem a architekturou, která ho obklopuje. Jejich vztah je zkoumám skrze jednoduchou instalaci sestávající z dřeva a lehkého lanového systému. Participativní a kolektivní instalace prostřednictvím uchopení vztahu mezi tělem a materiálem upevňuje a podporuje dynamiku ve skupině. Pavillon v zahradách zůstává a stává se součástí expozice, zve k setkání, k dialogu a stává se součástí veřejného prostoru. Pavillon Fuller odkazuje na dílo Richarda Buckminstera Fullera, architekta a otce zakladatele tensegrité (princip aplikovaný v konstrukční logice pavilónu).

 

Jordi Galí (ESP)

Tanečník, choreograf, pedagog. Vystudoval současný tanec na Institut del Teatre de Barcelone. Jako tanečník spolupracoval s Emiliem Gutiérrezem, Wim Vandekeybusem či Anne Teresa De Keersmaeker. Roku 1998 získal ocenění pro nejlepšího tanečníka od Certamen Coreográfico of Madrid a roku 2005 cenu pro nejlepšího herce na toruňském festivalu Kontact International Theatre Festival. Od roku 2001 se Jordi Galí věnuje vlastním projektům, v posledních letech
v rámci své společnosti Arrangement Provisoire. Jedním z jeho hlavních témat je dialog mezi lidským pohybem a hmotou, což se projevuje i v projektech, které již v České republice realizoval. V rámci festivalu KoresponDance 2016 byla například uvedena jeho inscenace Abscisse, která zkoumá napětí mezi protichůdnými silami, na jejichž základě se rodí architektura. Jordi Galí s pečlivostí a humorem vybudoval na scéně komplexní struktury za pomoci tří performerů, tří žebříků a nejrůznějších kousků lan i dřeva. Fascinace gesty a pohyby, které můžeme spatřit v manuální práci, provází Jordiho Galí snad odjakživa a jistě si ji přiveze s sebou i letos do zahrad Trojského zámku.
 

Realizaci projektu předchází workshop Jordi Galí: Gesto a objekt. Workshop je určen profesionálním tanečníkům, studentům tance, herectví, fyzického divadla apod. a pro účastníky projektu Pavillon Fuller je zdarma.

Program

Průběh a podmínky spolupráce

V termínu od 16. do 18. září účast na zkouškách v dopoledních i odpoledních hodinách
18. září účast na generální zkoušce
18. září performance
23. září repríza

Přesné časy budou upřesněny, ale je třeba počítat s nutnou účastí ve všech uvedených termínech v pracovní době. Zkoušky budou trvat 5-6 hodin s přestávkami.

Umělci

Jordi Galí

Jordi Galí Životopis

Narozen 1980. Vystudoval Institut del Teatre de Barcelone ve Španělsku, obor Současný tanec. Jako tanečník, interpret spolupracoval s Emilio Gutiérrez (1997-1999), Wim Vandekeybus (1999-2001), Anne Teresa De Keersmaeker (2001-2003), Lies Pawels (2004-2005) and Maguy Marin (2005-2010). [ ]

Přihlášky/předprodej

Deadline pro přihlášení: 26.8.2018
Pro zařazení do projektu je třeba se pouze ozvat na níže uvedený email.
Lucie Fabišiková: fabisikova@se-s-ta.cz
 

Podpora

 Projekt je realizován ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy. 

Ministerstvo kultury ČR a Magistrát hlavního města Prahy.

Připravujeme

workshop
JORDI GALÍ: GESTO A OBJEKT

Tanec v galerii: Pavillon Fuller, premiéra

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.