EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: archiv SE.S.TA

ŠKOLA TANČÍ ve Lhotkách na téma CO SE DĚJE NA LOUCE

Závěrečné sdílení výsledků projektu

Datum konání akceČt 18. 4. 2024,15:30 |  Místo konání akceKulturní dům Lhotky, Velké Meziříčí

Rozkvetlá jarní louka opájí naše smysly... Co se ale děje v trávě nebo pod zemí? A jak můžeme tento čilý život promítnout do pohybu a tance?

Louka se stala inspirací dětem ze ZŠ Lhotky pro tvůrčí proces, kterým je provázela choreografka Jana Bitterová s hudebníkem Janem Drábkem. V kulturním domě Lhotky uvedou výsledky svého tvořivého objevování.

Přijďte sdílet radost z tvoření a učení v pohybu!

Program

Koncept projektu Škola tančí vychází z propojování uměleckého způsobu myšlení a pedagogických přístupů. Žáci si pod vedením choreografů prochází tvůrčím procesem, kdy si skrze tvořivý pohyb osvojují vybrané téma ze školního učiva a také poznávají lépe sami sebe a své spolužáky. Tělo v pohybu se stává jejich komunikačním nástrojem. Učí se vzájemnému respektu, spolupráci a stávají se tvůrci vlastního představení.

Tvůrčí tým

Interpretace a tvorba: žáci ZŠ Lhotky
Pedagogická podpora: Monika Kamenská
Choreografické vedení: Jana Bitterová
Hudební spolupráce: Jan Drábek

Praktické informace

KDY
Čt 18. 4. 2024

ČAS
Od 15:30

KDE
Kulturní dům Lhotky, Velké Meziříčí

Vstup volný

Umělci

Jana Bitterová

Jana Bitterová Životopis

Tanečnice, choreografka a pedagožka. Věnuje se současnému tanečnímu umění a improvizaci, a to jak z tvůrčího, tak i pedagogického a teoretického hlediska. Dlouhodobě pracovala v Anglii, kde vyučovala v tanečním programu Falmouth University (anatomie v pohybu, choreografie, kontaktní improvizace), ve francouzském Quimper (asistentka v choreografickém centru T.E.E.M.) či v belgickém Oostende (v edukačním oddělení pro muzeum současného umění Mu.ZEE). Ve své umělecké práci tvoří sóla i multimediální představení ve spolupráci s umělci z různých oborů, zabývá se site specific a zapojením místních komunit do uměleckého procesu. Dlouhodobě spolupracuje se SE.S.TA na kreativně-vzdělávacím projektu Škola tančí. [ ]

Podpora

Projekty Škola tančí jsou ve školním roce 2023/24 realizovány s finanční podporou MKČR z Národního plánu obnovy v programu Kreativní učení.

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.