EN
Přejít na SE.S.TA pro publikum
Foto: Michal Hančovský

TANEC V GALERII: WORK IN PROGRESS Z REZIDENCE

Kathy Casey (CA) a Ana Dubljevic (RS)

Datum konání akce28. 8. 2019 I 15.00 |  Místo konání akceNárodní galerie Praha I Veletržní palác

Cyklus Tanec v galerii charakterizuje interdisciplinární spolupráce mezi tancem a výtvarným uměním, kdy má návštěvník příležitost nahlédnout na výtvarná díla nově a prostřednictvím nezvyklých výrazových prostředků. Tanec v galerii v rámci Rezidence pro choreografy s koučinkem pak přináší možnost zhlédnout work in progress účastníků etablované mezinárodní rezidence, kteří deset dní pracovali v Praze se zahraničními kouči na svých vlastních projektech.

Cyklus sleduje mimojiné přesvědčení, že tanec je umění přístupné každému, ať už se s ním setká v divadle nebo v nečekaných souvislostech ve veřejném prostoru. Na druhou stranu se tanec v tomto pojetí stává nástrojem nového způsobu vnímání expozic. 

Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem SESTA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku. Rezidence má bohatý doprovodný program pro profesionální veřejnost i pro publikum.

Na Work in Progress v Národní galerii v Praze uvidíte výběr ze zúčastněných projektů, slavnostní zakončení rezidence a ukázka Work in Prograss všech umělců pak proběhne hned další den ve Studio Alta.  

 

Tanec sestupuje z divadelních scén a vyráží do města potkat jiné publikum!

Program

Work in progress se uskuteční v Národní galerii Praha – Veletržní palác a bude probíhat během expozic, takže je možné kdykoliv přijít i odejít. 

Tomáš Janypka (SK), Sabina Bočková (CZ)
Vstupní hala a Malá Dvorana / Entrance hall and Small Hall 
Délka performance / Running time: 60 min

Laura Brechmann (DE)
Malá Dvorana a Knihkupectví / Small Hall and Bookshop
Délka performance / Running time: 60 min

Elena Iachininoto (NE), Kees Huisman (NE)
2. patro, balkon / 2nd floor, balcony
Délka performance / Running time: 60 min

Sara Bocchini (IT)
2. patro, balkon / 2nd floor, balcony
Délka performance / Running time: 60 min

Johana Počková (CZ)
2. patro, 1930–současnost: České moderní umění / 2nd floor, 1930–present: Czech modern art
Kamil Lhoták, Jindřich Chalupecký 1946 olej, plátno / oil, canvas
Délka performance / Running time: 60 min

 

 

Praktické informace

VSTUP ZDARMA

Umělci

Kathy Casey

Kathy Casey Životopis

[ ]

Ana Dubljevic

Ana Dubljevic Životopis

[ ]

Podpora

Podpořte nás, když nakupujete!

Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz! Najdete na něm přes 1 200 nejznámějších e-shopů – a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou - naše organizace vždy dostane příspěvek.


Jak na to:
1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od GIVTu - Pomocníka. Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace

2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s GIVT.cz spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit.

3. Nakupte si, jak jste zvyklí.

To je celé. Nestojí vás to nic navíc a my dostaneme část peněz z hodnoty nákupu.
Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům :)
Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!

Připravujeme

REZIDENCE PRO CHOREOGRAFY S KOUČINKEM: WORK IN PROGRESS 

Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem SESTA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku. Každoročně vznikají na rezidenci jedinečné projekty českých a zahraničních umělců. Na závěr rezidence proběhne tradiční prezentace, která je obzvláště u zahraničních účastníků pravděpodobně jedinou příležitostí vidět jejich práci v Česku.

Korespondance

SE.S.TA pořádá festival
současného tance KoresponDance
SE.S.TA na Facebooku

SE.S.TA
na Facebooku
SE.S.TA na YouTube

SE.S.TA
na YouTube
MKČR  Hl. m. Praha  Veolia

Celoroční činnost SE.S.TA je podporována Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy a společností Veolia ČR.